Zaloguj
Życie szkoły
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

Gorąco zachęcam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w szkolnym konkursie fotograficznym, dotyczącym architektury epoki renesansu i baroku na terenie naszego powiatu.  

Poniżej regulamin konkursu

Regulamin konkursu + metryczka

Danuta Kruła

 

Już jedenasty raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Koniewie. Drużyna złożona z trzech uczennic dzielnie walczyła z innymi reprezentacjami szkół, wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności związane z ekologią i ochroną środowiska. Wśród zadań konkursowych znalazły się:

  • test wiedzy,
  • rozpoznawanie parków narodowych na podstawie opisu oraz ich lokalizacja na mapie,
  • krzyżówka,
  • zadania typu prawda/fałsz,
  • wykonywanie piktogramów.

 

Łatwo nie było!

Dziewczęta: Samanta Juszkiewicz, Weronika Kieras oraz Celina Szternal wywalczyły II miejsce.

6 kwietnia 2018 roku uczniowie: Nikola Bysiak i Aleksander Cichawa z klasy Ib oraz Mikołaj Dajlid z klasy V, a także Martyna Dajlid z klasy VII reprezentowali naszą szkołę w VI Konkursie Recytatorskim i Plastycznym Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego w Komarowie: „ Magia w poezji ukryta – wiersze Joanny Kulmowej”.

W ostatnim czasie w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie nastąpiły ogromne zmiany. Dzięki pomocy Burmistrza Wolina – Pana Eugeniusza Jasiewicza, Sołtysa Kołczewa – Kamila Grodzkiego, Rady Rodziców, sponsorów i wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły, ściany w budynku szkoły przybrały różne kolory.

Szkoła to miejsce, w którym dzieci spędzają dużo czasu. Aby rzeczywiście był to czas intensywnego rozwoju wykorzystane zostały barwy inspirujące, wzmacniające pewność siebie, stwarzające poczucie ciepła i bezpieczeństwa.

Na ścianach zawisły dodatkowe nowo zakupione tablice korkowe i gabloty.

Uwagę uczniów przykuwają także mapy świata, przy których  często się zatrzymują i dyskutują. Ogromne wrażenie robią również wiszące zegary. Wskazują one czasy w stolicach państw, które leżą w różnych stronach świata.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną nam pomoc.

M.W.

Po malowaniu

 

W 2017 roku nasza szkoła,po raz pierwszy, wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej „Szlachetna paczka”. Zebrana ilość żywności, środków czystości, odziaży, zabawek i przyborów szkolnych przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Serdzecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie i wielkie serca.

Polish English French German Greek Italian Russian Swedish

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Najnowsze artykuły

Gminny Konkurs Ekologiczny w …

Już jedenasty raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekol...

JW 15-04-2018 Życie szkoły

Czytaj więcej

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECY…

6 kwietnia 2018 roku uczniowie: Nikola Bysiak i Aleksander Cichawa z klasy Ib or...

Bożena Hanke 10-04-2018 Życie szkoły

Czytaj więcej