Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Życie szkoły
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

 

   Dnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
   Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było #GoBlue- akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w szkole. W związku z tym, 20 listopada 2018 r., wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko przyłączając się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalną akcję UNICEF #GoBlue. W klasach uczniowie obejrzeli prezentacje oraz mieli przeprowadzone lekcje związane z jednym z praw dziecka - prawem do ochrony przed przemocą.
Celem obchodów tego dnia było uświadamianie dzieciom i młodzieży, że mają prawo, by czuć się bezpiecznie oraz zwiększenie świadomości na temat praw dzieci na całym świecie.

W dniach 27.11.2018 - 6.12.2018 roku chcemy pomóc dzieciom przebywającym w oddziale  Hemato-Onkologii Dziecięcej w Szczecinie. Pomoc polega na dostarczeniu przyborów szkolnych (mazaki, kredki, bloki rysunkowe, techniczne i kolorowe, kleje, itp.). Dzięki naszej wspólnej pomocy, te mega dzielne dzieci będą mogły zrobić piękne kartki Świąteczne dla swoich najbliższych. W/w przybory proszę dostarczać do wychowawców klas lub bezpośrednio do mnie, do gabinetu pedagoga, w którym będę od 6 godziny lekcyjnej. 
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Brygida Imielska

HARMONOGRAM  PIECZENIA PIERNIKÓW

pierniki

Proszę  rodziców o przygotowanie ciasta na pierniki, folii do pakowania wypieków.

Z okazji Święta Mamy i Taty przedszkolaki i zerówiaki zorganizowały  Dzień Rodziny. Zaprosiliśmy do punktu przedszkolnego rodziców, żeby wspólnie z nimi wesoło spędzić czas.

Naszych gości przywitaliśmy życzeniami oraz piosenką. Wręczyliśmy im również wcześniej przygotowane laurki. Po krótkiej części artystycznej nadszedł czas na wspólne gry i zabawy. Dużo śmiechu wywołało zadanie , podczas którego rodzice z zawiązanymi oczami musieli rozpoznać swoje dziecko. Prawie wszystkim się udało. Wiele radości było również wtedy, kiedy rodzice popisywali się swoją siłą przy przeciąganiu liny.

Pomimo, iż było to święto rodziców przygotowali oni dla nas wszystkich smaczny poczęstunek. Były owoce, słodycze oraz kiełbaski z grilla. Dziękujemy wam bardzo kochani!

20180530 100129

Pod koniec października, nadchodzi czas zadumy, przychodzi czas aby pomyśleć o naszych bliskich zmarłych…. Wtedy to odwiedzamy groby, sprzątamy, przygotowujemy się do dnia Wszystkich Świętych…..

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły pamiętali o grobach osób zasłużonych dla historii oraz naszej lokalnej społeczności. Z inicjatywy Szkolnego Samorządu i przy ogromnej pomocy klasy 5a, w zeszły piątek, posprzątano groby na cmentarzu komunalnym w Kołczewie.

Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku moich rąk, czy suknie zapomną o zapachu mojego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dziwić się mojej śmierci – zapomną. Nie łudźmy się, przyjacielu, ludzie pogrzebią nas w pamięci równie szybko, jak pogrzebią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc.
– Halina Poświatowska

Samorząd Uczniowski 

20181026 083203

20181026 083250

20181026 083548

20181026 083636

Dnia 8.06.2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory  Samorządu Uczniowskiego, który rozpocznie swą działalność z dniem 1 września następnego roku szkolnego.  Przewodniczącą została Nikola Masojć  kl. VII, zastępcą - Celina Szternal kl. IV b, natomiast rolę sekretarza będzie pełniła Oliwia Biegun kl. VII. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym!

„Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”

To projekt dedykowany najmłodszym dzieciom. Organizatorami projektu są Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Projekt odbywa się dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wszystkie działania dedykowane są dzieciom od 1 do 6 lat oraz ich rodzicom i opiekunom z terenu powiatu kamieńskiego. Dzięki dofinansowaniu MKIDN m.in. w miejscowościach z utrudnionym dostępem do kultury odbędą się: przedstawienie „Cała naprzód!” grupy teatralnej Głowa mała oraz fabularyzowane warsztaty z integracji sensorycznej – „Naj czuje – mobilna ścieżka zabaw sensorycznych”.

W ramach projektu nagrany będzie materiał filmowy pt. „Naj czuje – w co się bawić?”, w którym przedstawione zostaną techniki wykonania zabawek sensorycznych i ich zastosowania w praktyce, jako narzędzie dla animatorów, opiekunów placówek opiekuńczo-wychowawczych, czy rodziców. Film będzie dostępny na stronach Fundacji oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno

W ramach projektu powstaną także autorskie zabawki sensoryczne, które wykorzystane zostaną podczas pracy z dziećmi, a następnie – przekazane do niektórych  placówek objętych projektem.

Opis przedstawienia

„Cała naprzód!” to przedstawienie dla dzieci od 1. roku życia. Przygotowane w oparciu o dziecięce aktywności, ma być zachętą i inspiracją do zabawy codziennymi przedmiotami w domu, z bliskimi osobami. Prosta fabuła i scenografia zbudowana z rzeczy, które dzieci znają i którymi się bawią, sprawią, że maluszkom łatwo będzie oglądać prezentowane obrazy.

„Cała naprzód!” to przedstawienie, które oswaja małe dzieci z przestrzenią teatru i zachęca je do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Zatem „Ahoj!” – zapraszamy w rejs!

Opis warsztatów

„Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych” to fabularyzowane zajęcia z elementami integracji sensorycznej, tematycznie nawiązujące do spektaklu „Cała naprzód!”.

Dzieci i opiekunowie zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy tym, co można znaleźć na plaży. Będą szumy i pluski, będzie też o tym co pływa w morzu. Wykorzystamy nadmorskie dary natury – piasek, rośliny, kamyki.

W zamyśle zajęcia te mają inspirować opiekunów dzieci do wykorzystywania łatwo dostępnych przedmiotów w spontanicznej zabawie w domu lub na dworze. Warsztaty skierowane będą do dzieci poniżej 6. roku życia.

Udział w warsztatach i przedstawieniu jest bezpłatny.

Terminy prezentacji: Każdorazowo będziemy informować w formie plakatów i info na stronie o działaniach w poszczególnych miejscowościach

ZAPRASZAMY!

plakat naj czuje

Janusz Korczak powiedział kiedyś „nie ma dzieci, są ludzie. Dziecko to także człowiek, tylko że jeszcze mały...”. Każdy dorosły kiedyś również był dzieckiem. Tak więc, podobnie jak każdy dorosły, dziecko jest właścicielem pewnych praw i wolności. Nazywają się one prawami człowieka. Źródłem tych praw jest godność człowieka, zwana również człowieczeństwem. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zapisana jest ona w art. 30:

Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych”.

Podczas lekcji wychowawczych, w ramach programu Unicef Polska połączonym z projektem Erazmus + młodzi przedsiębiorcy, dzieci zapoznały się i uświadomiły sobie posiadanie własnych praw. Rozmawialiśmy również o odmienności drugiego człowieka i tolerancji, jaką każdy z nas powinien wykazywać.

Polish English French German Greek Italian Russian Swedish

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia