Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Życie szkoły
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

Samorząd Uczniowski wraz z wolontariuszką Natalią Kramarz serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom o wielkim sercu, którzy pomogli w zbiórce karmy i innych potrzebnych rzeczy dla zwierzaków ze schroniska w Sosnowicach. Dziękujemy również Patrykowi Subdzie i jego mamie pani Justynie Subdzie za dostarczenie zgromadzonych darów do schroniska.

a

SAVE 20190101 195058Drużyna naszej szkoły w składzie: Samanta Juszkiewicz, Alicja Rosół, Katarzyna Kostrzewa, Wiktoria Wadecka wywalczyły I m-ce wśród szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Wolin.
Wykazały się dużą sprawnością fizyczną w czasie konkurencji sportowych oraz dużą wiedzą w konkurencjach teoretycznych. Wszystkie drużyny wspaniale spisały się przy wykonywaniu prac plastycznych związanych z tegorocznym tematem olimpiady profilaktycznej.
Dziewczęta wróciły do szkoły z pięknymi nagrodami i zapałem do walki w przyszłym roku.

Czas Andrzejek już nadchodzi,
w szkole o to sie rozchodzi.
Bo Andrzejki - czas niezwykły,
a do tego juz przywykły,
w szkole wszystkie ananasy -
no dosłownie - z każdej klasy!

Aby tradycji stało się zadość, 29 listopada odbyła się impreza andrzejkowa w naszej szkole. Uczniowie klas IV-VIII bardzo hucznie obchodzili imieniny św.Andrzeja. Samorząd Uczniowski zorganizował fantastyczną zabawę w której chętnie uczestniczyli wszyscy uczniowie a Rada Rodziców zadbała o nasze żołądki, za co serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania ślemy Nataszy Ociepa oraz Natalii Kramarz za doskonałe, własnoręczne wypieki którymi nas dziewczyny poczęstowały oraz Celinie Szternal i jej Rodzicom za fotobudkę. 

SU23345

61

W dniach 27.11.2018 - 6.12.2018 roku chcemy pomóc dzieciom przebywającym w oddziale  Hemato-Onkologii Dziecięcej w Szczecinie. Pomoc polega na dostarczeniu przyborów szkolnych (mazaki, kredki, bloki rysunkowe, techniczne i kolorowe, kleje, itp.). Dzięki naszej wspólnej pomocy, te mega dzielne dzieci będą mogły zrobić piękne kartki Świąteczne dla swoich najbliższych. W/w przybory proszę dostarczać do wychowawców klas lub bezpośrednio do mnie, do gabinetu pedagoga, w którym będę od 6 godziny lekcyjnej. 
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Brygida Imielska

11Ten rok przyniósł nam szczególną rocznicę - w tym miesiącu, 11 listopada, świętowaliśmy 100 lecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. W całym kraju odbywał się szereg uroczystych akademii, imprez artystycznych oraz marszów.

W naszej szkole, dzień ten, uczciliśmy uczestnicząc w uroczystej akademii przygotowanej przez nasze koleżanki i kolegów. W piątek, 9 listopada, dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego" oraz "Rotę". Dziękujemy wszystkim za uświetnienie tej uroczystości swoją obecnością.

(... )Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

nie będę powalonym drzewem.

Codziennie mocniej w ciebie wrastam

radością, smutkiem, dumą, gniewem.

Nie będę jak zerwana nić.

Odrzucam pustobrzmiące słowa.

Można nie kochać cię – i żyć,

ale nie można owocować. (...)

 

                                                           Wisława Szymborska "Gawęda o miłości ziemi ojczystej"

Dorota Chrzanowska, Łukasz Stachyra, Danuta Kruła

78

HARMONOGRAM  PIECZENIA PIERNIKÓW

pierniki

Proszę  rodziców o przygotowanie ciasta na pierniki, folii do pakowania wypieków.

 

   Dnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
   Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było #GoBlue- akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w szkole. W związku z tym, 20 listopada 2018 r., wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko przyłączając się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalną akcję UNICEF #GoBlue. W klasach uczniowie obejrzeli prezentacje oraz mieli przeprowadzone lekcje związane z jednym z praw dziecka - prawem do ochrony przed przemocą.
Celem obchodów tego dnia było uświadamianie dzieciom i młodzieży, że mają prawo, by czuć się bezpiecznie oraz zwiększenie świadomości na temat praw dzieci na całym świecie.

Pod koniec października, nadchodzi czas zadumy, przychodzi czas aby pomyśleć o naszych bliskich zmarłych…. Wtedy to odwiedzamy groby, sprzątamy, przygotowujemy się do dnia Wszystkich Świętych…..

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły pamiętali o grobach osób zasłużonych dla historii oraz naszej lokalnej społeczności. Z inicjatywy Szkolnego Samorządu i przy ogromnej pomocy klasy 5a, w zeszły piątek, posprzątano groby na cmentarzu komunalnym w Kołczewie.

Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku moich rąk, czy suknie zapomną o zapachu mojego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dziwić się mojej śmierci – zapomną. Nie łudźmy się, przyjacielu, ludzie pogrzebią nas w pamięci równie szybko, jak pogrzebią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc.
– Halina Poświatowska

Samorząd Uczniowski 

20181026 083203

20181026 083250

20181026 083548

20181026 083636

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Najnowsze artykuły

Żegnaj druga klaso, wakacje t…

Pogoda nam dopisuje, więc ostatnie dni nauki szkolnej to wycieczki, spacery i za...

JW 20-06-2019 Klasa II

Czytaj więcej

Kolejna lekcja przyrody

"Bliżej przyrody" to projekt wsparcia edukacji wczesnoszkolnej w którym uczestni...

Mirosława Ideliowicz 16-06-2019 Klasa II

Czytaj więcej

Zakończenie Roku Szkolnego 20…

Zapraszamy na uroczystości: Punkt Przedszkolny, 0A, 0B - 18.06.2019r. godz. 9.0...

JW 06-06-2019 Szkoła

Czytaj więcej