Samorząd Uczniowski wraz z wolontariuszką Natalią Kramarz serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom o wielkim sercu, którzy pomogli w zbiórce karmy i innych potrzebnych rzeczy dla zwierzaków ze schroniska w Sosnowicach. Dziękujemy również Patrykowi Subdzie i jego mamie pani Justynie Subdzie za dostarczenie zgromadzonych darów do schroniska.

a

SAVE 20190101 195058Drużyna naszej szkoły w składzie: Samanta Juszkiewicz, Alicja Rosół, Katarzyna Kostrzewa, Wiktoria Wadecka wywalczyły I m-ce wśród szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Wolin.
Wykazały się dużą sprawnością fizyczną w czasie konkurencji sportowych oraz dużą wiedzą w konkurencjach teoretycznych. Wszystkie drużyny wspaniale spisały się przy wykonywaniu prac plastycznych związanych z tegorocznym tematem olimpiady profilaktycznej.
Dziewczęta wróciły do szkoły z pięknymi nagrodami i zapałem do walki w przyszłym roku.

Czas Andrzejek już nadchodzi,
w szkole o to sie rozchodzi.
Bo Andrzejki - czas niezwykły,
a do tego juz przywykły,
w szkole wszystkie ananasy -
no dosłownie - z każdej klasy!

Aby tradycji stało się zadość, 29 listopada odbyła się impreza andrzejkowa w naszej szkole. Uczniowie klas IV-VIII bardzo hucznie obchodzili imieniny św.Andrzeja. Samorząd Uczniowski zorganizował fantastyczną zabawę w której chętnie uczestniczyli wszyscy uczniowie a Rada Rodziców zadbała o nasze żołądki, za co serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania ślemy Nataszy Ociepa oraz Natalii Kramarz za doskonałe, własnoręczne wypieki którymi nas dziewczyny poczęstowały oraz Celinie Szternal i jej Rodzicom za fotobudkę.

SU23345

61

W dniach 27.11.2018 - 6.12.2018 roku chcemy pomóc dzieciom przebywającym w oddziale  Hemato-Onkologii Dziecięcej w Szczecinie. Pomoc polega na dostarczeniu przyborów szkolnych (mazaki, kredki, bloki rysunkowe, techniczne i kolorowe, kleje, itp.). Dzięki naszej wspólnej pomocy, te mega dzielne dzieci będą mogły zrobić piękne kartki Świąteczne dla swoich najbliższych. W/w przybory proszę dostarczać do wychowawców klas lub bezpośrednio do mnie, do gabinetu pedagoga, w którym będę od 6 godziny lekcyjnej.
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Brygida Imielska

11Ten rok przyniósł nam szczególną rocznicę - w tym miesiącu, 11 listopada, świętowaliśmy 100 lecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. W całym kraju odbywał się szereg uroczystych akademii, imprez artystycznych oraz marszów.

W naszej szkole, dzień ten, uczciliśmy uczestnicząc w uroczystej akademii przygotowanej przez nasze koleżanki i kolegów. W piątek, 9 listopada, dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego" oraz "Rotę". Dziękujemy wszystkim za uświetnienie tej uroczystości swoją obecnością.

(... )Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

nie będę powalonym drzewem.

Codziennie mocniej w ciebie wrastam

radością, smutkiem, dumą, gniewem.

Nie będę jak zerwana nić.

Odrzucam pustobrzmiące słowa.

Można nie kochać cię – i żyć,

ale nie można owocować. (...)

Wisława Szymborska "Gawęda o miłości ziemi ojczystej"

Dorota Chrzanowska, Łukasz Stachyra, Danuta Kruła

78

HARMONOGRAM  PIECZENIA PIERNIKÓW

pierniki

Proszę  rodziców o przygotowanie ciasta na pierniki, folii do pakowania wypieków.

Dnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
   Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było #GoBlue- akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w szkole. W związku z tym, 20 listopada 2018 r., wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko przyłączając się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalną akcję UNICEF #GoBlue. W klasach uczniowie obejrzeli prezentacje oraz mieli przeprowadzone lekcje związane z jednym z praw dziecka - prawem do ochrony przed przemocą.
Celem obchodów tego dnia było uświadamianie dzieciom i młodzieży, że mają prawo, by czuć się bezpiecznie oraz zwiększenie świadomości na temat praw dzieci na całym świecie.

Pod koniec października, nadchodzi czas zadumy, przychodzi czas aby pomyśleć o naszych bliskich zmarłych…. Wtedy to odwiedzamy groby, sprzątamy, przygotowujemy się do dnia Wszystkich Świętych…..

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły pamiętali o grobach osób zasłużonych dla historii oraz naszej lokalnej społeczności. Z inicjatywy Szkolnego Samorządu i przy ogromnej pomocy klasy 5a, w zeszły piątek, posprzątano groby na cmentarzu komunalnym w Kołczewie.

Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku moich rąk, czy suknie zapomną o zapachu mojego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dziwić się mojej śmierci – zapomną. Nie łudźmy się, przyjacielu, ludzie pogrzebią nas w pamięci równie szybko, jak pogrzebią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc.
– Halina Poświatowska

20181026 083203