Klasa III

Dnia 6 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami, p. Lidią Baranowską i p. Mirosławą Ideliowicz oraz opiekunem p. Anną Czajkowską, wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa rolniczego w Rzeczynie. Wyjazd zrealizowany był w ramach projektu Erazmus+ młodzi przedsiębiorcy. Celem wyjazdu było zapoznanie dzieci w zawodem rolnika, pracą w gospodarstwie, hodowlą zwierząt i uprawa roślin.

1

Uczniowie klasy 3a, uczestniczyli w lekcji, której głównym celem było zapoznanie z podstawowymi Prawami Dziecka oraz uświadomienie uczniom powszechnosci praw, a także wskazanie na przypadki łamania/nierespektowania praw dzieci.

Wspólnie odczytaliśmy wiersz Marcina Przewoźniaka pt:'' Krzyknij nie!'', a następnie dzieci przedstawiły w formie plastycznej swoje spostrzeżenia, myśli na temat ich praw.

Lekcja została przeprowadzona w ramach Unicef Polska połączona z projektem Erazmus + młodzi przedsiębiorcy.

prawa dziecka Copy

Dnia 24.04.2018 roku uczniowie naszej szkoły, wyłonieni podczas szkolnych eliminacji, reprezentowali nas podczas X Gminnego Konkursu Wolińskie Asy dla klas 3. W skład drużyny wchodzili następujący uczniowie:

1. Bartłomiej Drygała kl. 3a

2. Liliana Henschel kl. 3a

3. Antoni Szkólnik kl. 3b

4. Krzysztof Ziółkowski kl. 3b

Po dwunastu konkurencjach zajęliśmy VI miejsce.

Gratulujemy !!!

7 III to wyjątkowy dzień dla dużych, jak i małych kobiet. Tego dnia chłopcy postarali i przygotowali małe upominki oraz złożyli dla nas życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Bardzo dziękujemy!!!

W naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas 3. Spośród wielu chętnych  wyłoniono najlepszą trójke uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę. Byli to następujący uczniowie:

1. Bartłomiej Drygała kl. 3a

2. Liliana Henschel kl. 3a

3. Paula Turowska kl. 3a

Dzieci musiały zmagać się z  zadaniami o różnym stopniu trudności , które wymagały wiedzy i umiejętności ortograficznej. Test składał się z II części. Po podsumowaniu wyników nasz uczeń Bartłomiej Drygała zajął III miejsce, na 15 uczestników, a dziewczynki otrzymały wyróżnienia( VI, IX miejsca).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W grudniu wiele się działo. Przygotowania do świąt zaczęliśmy od wypieku  i ozdabiania pierników.   Szóstego grudnia odwiedził nas Mikołaj ze słodkimi prezentami.  Następnego dnia odbyły się "Mikołajkowe kalambury", podczas których w kategorii klas młodszych zajęliśmy II miejsce. W ostatnich dniach jesieni spadł pierwszy śnieg. Było go niewiele, ale sprawił nam wielką radość.

Tegoroczna zima dobiega końca. Zgodnie z naszym szkolnym zwyczajem barwnie i kolorowo, ze śpiewem na ustach obchodzimy Dzień Wiosny. Mamy nadzieję, że już wkrótce  zawita do nas  słońcem, zielenią drzew oraz śpiewem ptaków.

8 listopada przygotowywalismy kanapki. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Takie sniadanie rzeczywiscie daje moc!