Uczennica klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie wygrała w konkursie plastycznym!

27 marca br., w Akademii Sztuki w Szczecinie w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, odbył się finał wojewódzkiego konkursu pn. „Staś Moniuszko też był dzieckiem”. Organizatorem przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie pan Dariusz Dyczewski.

Konkurs został zorganizowany w ramach, przypadającej w tym roku, 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu twórczości kompozytora, oddając hołd tej wybitnej postaci, ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. W szkolnym etapie wygrała z kl. 1- Ewa Białek, z kl. 2b- Zosia Menderska oraz w kl. 3- Jagoda Branicka. Prace dziewczynek zostały wysłane do Szczecina na kolejny etap.

Zadaniem uczestników, podczas finału wydarzenia, było wykonanie ilustracji do tekstu literackiego (m.in. fragmentu książki Wandy Chotomskiej „Muzyka Pana Moniuszki”, czy Nadziei Bruckiej „Stanisław Moniuszko”). Nasza Jagoda Branicka z kl. 3, zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!jagoda1

Uczniowie klasy 3a w dniu 23.10.2018 r. brali udział w konkursie wiedzy o Polsce - ,,Mieszkam w niepodległej Polsce, czy ja znam?" W pierwszym etapie dzieci przygotowały prace plastyczne. W drugim etapie dzieci odpowiadały na pytania konkursowe. Spotkanie konkursowe odbyło się w ,,Dworku Wolińskim''. Przed konkursowymi zmaganiami wszyscy goście obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu podopiecznych placówki OREW w Ostromicach. Uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i ciekawe upominki.                                                                                                                                                Drugie miejsce w konkursie zdobył Noel Koniuto. Gratulujemy!

FOTO 1

Dnia 6 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami, p. Lidią Baranowską i p. Mirosławą Ideliowicz oraz opiekunem p. Anną Czajkowską, wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa rolniczego w Rzeczynie. Wyjazd zrealizowany był w ramach projektu Erazmus+ młodzi przedsiębiorcy. Celem wyjazdu było zapoznanie dzieci w zawodem rolnika, pracą w gospodarstwie, hodowlą zwierząt i uprawa roślin.

1

W naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas 3. Spośród wielu chętnych  wyłoniono najlepszą trójke uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę. Byli to następujący uczniowie:

1. Bartłomiej Drygała kl. 3a

2. Liliana Henschel kl. 3a

3. Paula Turowska kl. 3a

Dzieci musiały zmagać się z  zadaniami o różnym stopniu trudności , które wymagały wiedzy i umiejętności ortograficznej. Test składał się z II części. Po podsumowaniu wyników nasz uczeń Bartłomiej Drygała zajął III miejsce, na 15 uczestników, a dziewczynki otrzymały wyróżnienia( VI, IX miejsca).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Uczniowie klasy 3a, uczestniczyli w lekcji, której głównym celem było zapoznanie z podstawowymi Prawami Dziecka oraz uświadomienie uczniom powszechnosci praw, a także wskazanie na przypadki łamania/nierespektowania praw dzieci.

Wspólnie odczytaliśmy wiersz Marcina Przewoźniaka pt:'' Krzyknij nie!'', a następnie dzieci przedstawiły w formie plastycznej swoje spostrzeżenia, myśli na temat ich praw.

Lekcja została przeprowadzona w ramach Unicef Polska połączona z projektem Erazmus + młodzi przedsiębiorcy.

prawa dziecka Copy

Tegoroczna zima dobiega końca. Zgodnie z naszym szkolnym zwyczajem barwnie i kolorowo, ze śpiewem na ustach obchodzimy Dzień Wiosny. Mamy nadzieję, że już wkrótce  zawita do nas  słońcem, zielenią drzew oraz śpiewem ptaków.

Dnia 24.04.2018 roku uczniowie naszej szkoły, wyłonieni podczas szkolnych eliminacji, reprezentowali nas podczas X Gminnego Konkursu Wolińskie Asy dla klas 3. W skład drużyny wchodzili następujący uczniowie:

1. Bartłomiej Drygała kl. 3a

2. Liliana Henschel kl. 3a

3. Antoni Szkólnik kl. 3b

4. Krzysztof Ziółkowski kl. 3b

Po dwunastu konkurencjach zajęliśmy VI miejsce.

Gratulujemy !!!

7 III to wyjątkowy dzień dla dużych, jak i małych kobiet. Tego dnia chłopcy postarali i przygotowali małe upominki oraz złożyli dla nas życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Bardzo dziękujemy!!!