Uczniowie klasy wspólnie z wychowawcą przygotowali gazetkę szkolną z okazji DNIA CHŁOPAKA.

Koleżanki z klasy, z pomocą pani przewodniczącej Trójki Klasowej i wychowawczyni, zorganizowały dla swoich kolegów podczas lekcji wychowawczej Święto Chłopców.

Złożyły życzenia kolegom, wręczyły im prezenty , potem były wspólne zajęcia i zabawy integracyjne.

Beata Kujda

Podczas lekcji wychowawczej wzięliśmy udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA . Zbieraliśmy śmieci z naszej okolicy, zachowując zasady bezpieczeństwa. Wiemy, że trzeba dać o czystość naszego środowiska.

Beata Kujda

W ramach lekcji bibliotecznej klasa IV b wybrała się do Wiejskiej Biblioteki w Kołczewie. Pracująca tam Pani Anna Łukaszewicz opowiedziała dzieciom na czym polega praca bibiotekarza, w jaki sposób kataloguje się zbiory i jak wygląda droga książki od chwili zakupu do umieszczenia jej na półce. Dzieci dowiedziały się także, że oprócz wypożyczenia książek mogą w bibliotece skorzystać z komputera, a w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych usprawnić się manualnie wykonując ciekawe i różnorodne prace plastyczne.

Jeszcze kilka lat temu naukę informatyki zaczynało się od pokazania uczniowi, gdzie jest włącznik, jak posługiwać się myszką, co to jest folder, jak połączyć się z Internetem..... Dzisiaj uczeń klasy czwartej już to wszystko wie, kiedy siada po raz pierwszy za stolikiem komputerowym na lekcji zajęć komputerowych. Dlatego też program nauczania zmienił się mocno od

Trzymaj formę

15.11.2017 r.

Uczniowie klas IV brali udział w programie „owoce i warzywa” oraz nabierają dobrych nawyków żywieniowych. Aby poznali zasady zdrowego odżywiania, przeprowadziłam zajęcia w formie warsztatów. Dzieci poznały grypy produktów spożywczych wypowiadały się na temat spożywanych posiłków, poznały jaką rolę w organizmie człowieka odgrywa woda. Zapoznały się ze szkodliwym działaniem spożywania nadmiernej ilości cukru oraz dowiedziały się o jego szkodliwych konsekwencjach. Wypełniły ankietę dotyczącą stosowania zasad zdrowego żywienia w życiu codziennym i obejrzały film z serii „Śmietnik w mojej głowie”