Klasa IV

W ramach lekcji bibliotecznej klasa IV b wybrała się do Wiejskiej Biblioteki w Kołczewie. Pracująca tam Pani Anna Łukaszewicz opowiedziała dzieciom na czym polega praca bibiotekarza, w jaki sposób kataloguje się zbiory i jak wygląda droga książki od chwili zakupu do umieszczenia jej na półce. Dzieci dowiedziały się także, że oprócz wypożyczenia książek mogą w bibliotece skorzystać z komputera, a w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych usprawnić się manualnie wykonując ciekawe i różnorodne prace plastyczne.

Trzymaj formę

15.11.2017 r.

Uczniowie klas IV brali udział w programie „owoce i warzywa” oraz nabierają dobrych nawyków żywieniowych. Aby poznali zasady zdrowego odżywiania, przeprowadziłam zajęcia w formie warsztatów. Dzieci poznały grypy produktów spożywczych wypowiadały się na temat spożywanych posiłków, poznały jaką rolę w organizmie człowieka odgrywa woda. Zapoznały się ze szkodliwym działaniem spożywania nadmiernej ilości cukru oraz dowiedziały się o jego szkodliwych konsekwencjach. Wypełniły ankietę dotyczącą stosowania zasad zdrowego żywienia w życiu codziennym i obejrzały film z serii „Śmietnik w mojej głowie”

Dzieci chętnie i z zainteresowaniem brały udział w zajęciach