Zerówka

W czwartek 21 grudnia naszą szkołę odwiedzili zawodnicy Taekwondo z klubu
sportowego ze Świnoujścia. Najpierw pani trener opowiadała nam o tej sztuce walki, o jej
historii i skąd pochodzi. Mówiła także, że założeniem uprawiania Taekwondo jest ćwiczenie
umiejętności samoobrony oraz rozwijanie sprawności fizycznej. Dowiedzieliśmy się również,
że tego typu sporty można uprawiać tylko w obecności doświadczonego trenera. Po tych
ważnych informacjach pani trener przeprowadziła z nami krótki trening. Wszyscy bardzo
chętne, sprawnie ćwiczyliśmy i pani trener była z nas zadowolona.
Następnie przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie zawodnicy klubu ULKSW Pomorze
Świnoujście zaprezentowali swoje umiejętności. Pokazy te wszystkim nam się podobały tak
bardzo, że wielu z nas postanowiło zapisać się do klubu i spróbować swoich sił.

Cały rok czekaliśmy na ten wyjątkowy dzień. To dzień św. Mikołaja, kiedy Święty
odwiedza dzieci. Oczywiście tylko te, które swoim dobrym zachowaniem na to
zasłużyły!
Byliśmy grzeczni, pomagaliśmy rodzicom i dobrze sprawowaliśmy się
w przedszkolu, więc Mikołaj wszystkich nas obdarował słodkimi prezentami.
Dziękujemy Mikołaju! Mamy nadzieję, że za rok też nas odwiedzisz :)

1

Podczas jednych z zajęć zapoznaliśmy się z prawami dziecka. Pani wyjaśniła nam co to są te prawa i na czym one polegają. Oglądaliśmy plansze, które w różnej formie przedstawiały nasze prawa. Mówiliśmy jakie dzieci mają pragnienia i co jest naszym marzeniem.

Żeby sprawdzić czy dobrze zrozumieliśmy temat, pani poprosiła nas o dokończenie zdania Mam prawo do… Odpowiadając mogliśmy korzystać z obrazków tematycznych.

Na koniec zajęć, pamiętając, że mamy prawo do szacunku i wspólnej zabawy, zrobiliśmy „słoneczko przyjaźni”. Każdy z nas odrysował na żółtej kartce swoją dłoń i ją wyciął . Następnie wszystkie te dłonie umieściliśmy na tablicy tworząc promienie słońca.

Zajęcia były bardzo ciekawe i wiele nas nauczyły.

foto 1

Dzięki zajęciom tematycznym w ramach programu edukacyjnego  „ Śniadanie  Daje Moc” przeprowadzonego  w zerówkach poznaliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się między innymi,

W poniedziałek mieliśmy niecodzienną okazję poczuć się jak prawdziwi amatorzy w golfa! Udaliśmy się z wizytą na pole golfowe w Kołczewie.

Oprowadzał nas Pan, który wytłumaczył nam zasady gry w golfa oraz udzielił wskazówek,  na przykład jak prawidłowo trzymać kij golfowy, jaka jest prawidłowa postawa oraz jak uderzać w piłeczkę.  Po lekcji teorii rozpoczęliśmy grę. Wychodziło nam całkiem nieźle , udawało się nawet trafić piłeczką do dołka.

Po skończonej grze zorganizowaliśmy zawody w bieganiu. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i przeprowadziliśmy rozgrywki: bieg w sztafecie i przekazywanie piłeczki golfowej w rzędach. Wygrała drużyna Julki. Następnie przeprowadziliśmy bieg na czas osobno wśród dziewcząt i chłopców. Zwyciężyli Julia i Błażej.

Jako zwieńczenie tego emocjonującego dnia otrzymaliśmy słodki poczęstunek oraz  bańki mydlane.

Zmęczeni, ale przepełnieni dobrym humorem wróciliśmy do szkoły.

20180528 094029

Miniona sobota, 4 listopada, okazała się bardzo pracowitym dniem. Nieocenieni rodzice grupy przedszkolnej,

Wraz z nadejściem cieplejszych dni poczuliśmy przypływ pozytywnej energii i chęć rywalizacji.18 kwietnia w Kołczewie odbyły się VII Gminne Zawody Sportowe Zerówiaków pod patronatem Burmistrza Wolina.
W zawodach wzięło udział siedem placówek:  PSP Dargobądz, PSP Koniewo, SSP Ładzin, PSP Troszyn, PSP Wolin, Przedszkole Miejskie z Wolina oraz PSP Kołczewo. Drużyny reprezentujące każdą z placówek składały się z 10 uczestników. Zerówiaki brały udział w różnych konkurencjach, m.in. przechodzenie przez szarfy, przebieganie pod poprzeczką, skoki w workach, turlanie dużych piłek, przeciąganie po ławeczce. Emocje sięgały zenitu! Po zrealizowaniu wszystkich rozgrywek wyłoniono zwycięzców, którzy w najkrótszym czasie zakończyli wyścigi rzędów.
Miejsca na podium zajęły :
I miejsce - PSP Koniewo

II miejsce – SSP Ładzin

III miejsce – PSP Wolin
Dziękujemy Burmistrzowi Wolina za umożliwienie organizacji zawodów. Dzięki jego wsparciu mogliśmy wziąć udział w naprawdę świetnej zabawie!
Dziękujemy również rodzicom, którzy zapewnili nam poczęstunek i pyszne ciasta. Na ich zaangażowanie możemy liczyć przy każdej okazji.

Po miesiącu chodzenia do przedszkola, zapoznawania się z panującymi zasadami