Zerówka

Podczas jednych z zajęć zapoznaliśmy się z prawami dziecka. Pani wyjaśniła nam co to są te prawa i na czym one polegają. Oglądaliśmy plansze, które w różnej formie przedstawiały nasze prawa. Mówiliśmy jakie dzieci mają pragnienia i co jest naszym marzeniem.

Żeby sprawdzić czy dobrze zrozumieliśmy temat, pani poprosiła nas o dokończenie zdania Mam prawo do… Odpowiadając mogliśmy korzystać z obrazków tematycznych.

Na koniec zajęć, pamiętając, że mamy prawo do szacunku i wspólnej zabawy, zrobiliśmy „słoneczko przyjaźni”. Każdy z nas odrysował na żółtej kartce swoją dłoń i ją wyciął . Następnie wszystkie te dłonie umieściliśmy na tablicy tworząc promienie słońca.

Zajęcia były bardzo ciekawe i wiele nas nauczyły.

foto 1

W poniedziałek mieliśmy niecodzienną okazję poczuć się jak prawdziwi amatorzy w golfa! Udaliśmy się z wizytą na pole golfowe w Kołczewie.

Oprowadzał nas Pan, który wytłumaczył nam zasady gry w golfa oraz udzielił wskazówek,  na przykład jak prawidłowo trzymać kij golfowy, jaka jest prawidłowa postawa oraz jak uderzać w piłeczkę.  Po lekcji teorii rozpoczęliśmy grę. Wychodziło nam całkiem nieźle , udawało się nawet trafić piłeczką do dołka.

Po skończonej grze zorganizowaliśmy zawody w bieganiu. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i przeprowadziliśmy rozgrywki: bieg w sztafecie i przekazywanie piłeczki golfowej w rzędach. Wygrała drużyna Julki. Następnie przeprowadziliśmy bieg na czas osobno wśród dziewcząt i chłopców. Zwyciężyli Julia i Błażej.

Jako zwieńczenie tego emocjonującego dnia otrzymaliśmy słodki poczęstunek oraz  bańki mydlane.

Zmęczeni, ale przepełnieni dobrym humorem wróciliśmy do szkoły.

20180528 094029

Wraz z nadejściem cieplejszych dni poczuliśmy przypływ pozytywnej energii i chęć rywalizacji.18 kwietnia w Kołczewie odbyły się VII Gminne Zawody Sportowe Zerówiaków pod patronatem Burmistrza Wolina.
W zawodach wzięło udział siedem placówek:  PSP Dargobądz, PSP Koniewo, SSP Ładzin, PSP Troszyn, PSP Wolin, Przedszkole Miejskie z Wolina oraz PSP Kołczewo. Drużyny reprezentujące każdą z placówek składały się z 10 uczestników. Zerówiaki brały udział w różnych konkurencjach, m.in. przechodzenie przez szarfy, przebieganie pod poprzeczką, skoki w workach, turlanie dużych piłek, przeciąganie po ławeczce. Emocje sięgały zenitu! Po zrealizowaniu wszystkich rozgrywek wyłoniono zwycięzców, którzy w najkrótszym czasie zakończyli wyścigi rzędów.
Miejsca na podium zajęły :
I miejsce - PSP Koniewo

II miejsce – SSP Ładzin

III miejsce – PSP Wolin
Dziękujemy Burmistrzowi Wolina za umożliwienie organizacji zawodów. Dzięki jego wsparciu mogliśmy wziąć udział w naprawdę świetnej zabawie!
Dziękujemy również rodzicom, którzy zapewnili nam poczęstunek i pyszne ciasta. Na ich zaangażowanie możemy liczyć przy każdej okazji.

Po miesiącu chodzenia do przedszkola, zapoznawania się z panującymi zasadami

Dzięki zajęciom tematycznym w ramach programu edukacyjnego  „ Śniadanie  Daje Moc” przeprowadzonego  w zerówkach poznaliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się między innymi,

Choć te wyjątkowe okazje w kalendarzu dzieli ponad miesiąc, w Zerówce obchodzimy je razem. W tym roku, świętowanie miało miejsce 4 czerwca.

Sport jest w modzie, my też postanowiliśmy przyłączyć się do panującego trendu. Zachęciliśmy naszych

Miniona sobota, 4 listopada, okazała się bardzo pracowitym dniem. Nieocenieni rodzice grupy przedszkolnej,

To Dzień Dziecka drodzy Państwo, dozwolone jest szaleństwo! Z okazji Dnia Dziecka, do przedszkola przyjechały panie klowny: Kropka i Pipi. Przywiozły ze sobą dużo śmiechu i jeszcze więcej dobrej zabawy.