Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Życie szkoły
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

 

   Dnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
   Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było #GoBlue- akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w szkole. W związku z tym, 20 listopada 2018 r., wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko przyłączając się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalną akcję UNICEF #GoBlue. W klasach uczniowie obejrzeli prezentacje oraz mieli przeprowadzone lekcje związane z jednym z praw dziecka - prawem do ochrony przed przemocą.
Celem obchodów tego dnia było uświadamianie dzieciom i młodzieży, że mają prawo, by czuć się bezpiecznie oraz zwiększenie świadomości na temat praw dzieci na całym świecie.

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia