Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Erasmus+
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

W dniach 12-18 maja 2018r. w ramach projektu Erasmus+ Y.E.S. odbyło się na Sycylii spotkanie uczniów, nauczycieli z Włoch, Irlandii Północnej, Grecji, Hiszpanii oraz Polski. Polskę reprezentowały uczennice kl. VII PSP w Kołczewie Martyna Dajlid i Nikola Masojć oraz dyrektor szkoły pani Beata Aniśkiewicz – Pociask i nauczyciel języka angielskiego pani Marta Gaskill.

Dziewczynki przebywały podczas pobytu w rodzinach włoskich, dzięki czemu poznawały kulturęvi zwyczaje Włochów. 

W poniedziałek 14 maja wszyscy przybyli do szkoły Istituto Francesco Petrarca na uroczyste powitanie uczniów i nauczycieli z Polski, Grecji, Hiszpanii i Irlandii Północnej. Szkolna orkiestra przygotowała muzyczny program powitalny. Po koncercie odbyły się zajęcia prowadzone przez włoskich nauczycieli, podczas których uczniowie wykonywali wspólnie prace plastyczne poznając jednocześnie fakty i historię Katanii. Po zajęciach wszyscy zjedli wspólny lunch w szkolnej stołówce przygotowany przez rodziców.

Następnego dnia odbyła się całodniowa wycieczka do doliny świątyń w Agrigento. Uczniowie i nauczyciele odwiedzili ogrody, jaskinię oraz ruiny starożytnych greckich świątyń.

W środę 16 maja odbyło się spotkanie koordynatorów projektu w celu ustalenia kolejnych terminów spotkań oraz zadań na kolejny rok szkolny. W międzyczasie pozostali nauczyciele i uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach. Po spotkaniu wszyscy obejrzeli program artystyczny przygotowany przez odział przedszkolny. Po południu odbyła się dyskoteka szkolna.

 W kolejnym dniu  uczniowie i nauczyciele wybrali się na wspólne zwiedzanie zabytków Katanii. Wycieczka zakończyła się wizytą w Uniwersytecie Monastero dei Benedettini, gdzie uczniowie samodzielnie wykonali starożytne mozaiki.

W ostatni dzień zorganizowana została wycieczka autokarowa na wulkan Etna, gdzie można było obejrzeć jeden z kraterów i przejazd do Taorminy – malowniczego włoskiego kurortu.

Tydzień minął bardzo intensywnie i pozostawił miłe wspomnienia. Uczniowie nawiązali nowe kontakty i przyjaźnie, czego dowodem były pożegnania na lotnisku. Po powrocie do szkoły opowiadaniom pełnych wrażeń nie było końca.

Następni uczniowie już nie mogą się doczekać kiedy nadejdzie ich kolej…..   

IMG 20180518 WA0007

Projekt Erasmus+ „ Młodzi Przedsiębiorcy”

W związku z rozpoczęciem projektu „Young Entrepreneurs Shine” realizowanego w ramach akcji KA2 Programu Erasmus+ w dniach 06.11-10.11.2017 odbyło się pierwsze Spotkanie Projektowe koordynatorów oraz dyrektorów ze szkół w Grecji, Włoch, Hiszpanii, Polski i Irlandii Północnej. Spotkanie miało miejsce w Moneyrea Primary School w Irlandii Północnej. Naszą szkołę reprezentowały panie

Konkurs na Logo projektu Erasmus+ „Young Entrepreneur Shine”

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na logo projektu „Młodzi przedsiębiorcy”.  Logo może być wykonane dowolną techniką (format nie większy niż A4), może być też wykonane komputerowo.

Logo powinno odzwierciedlać tematykę projektu:

-zagadnienia związane z przedsiębiorczością,

-respektowaniem praw innych osób

-oraz prawami dziecka.

Logo powinno zawierać mały napis Erasmus+ i może również zawierać skrót nazwy projektu czyli YES lub flagi państw partnerskich- Polski, Włoch, Irlandii Północnej, Hiszpanii, Grecji i flagę Unii Europejskiej.

Dwie najlepsze prace wezmą udział w głosowaniu międzynarodowym.

Prace można składać do pani Katarzyny Wołkow do 24.11.2017r.

 

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia