Zaloguj
Punkt przedszkolny
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

„Życzenia dla Babci i Dziadka”

Dnia 13 lutego 2018 r. mimo mroźnej pogody za oknem w Naszym Przedszkolu panowała ciepła, miła atmosfera, a to za sprawą gości, którzy nas odwiedzili.                                                            W tym dniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzień, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał u wszystkich uśmiechy na twarzach. Przedszkolaki dla swoich ukochanych dziadków przygotowały program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dumni dziadkowie podziwiali występy swoich najukochańszych wnuków.          Dzieci swoim Babciom wręczyły laurki, a Dziadkom ręcznie robione krawaty.                                Uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców. Był to dzień niezwykły, zarówno dla dzieci, jak i zaproszonych gości. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

        Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.

        Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i w tym roku. 6 grudnia nie kazał długo na siebie czekać, już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Jednak przed odwiedzinami niezwykłego gościa animatorka dziecięca pomalowała dzieciom buzie. Każdy przedszkolak mógł w tym dniu „zamienić się” w motylka, biedronkę, tygryska, smoka czy pieska.

        Dla naszego niezwykłego gościa dzieci przygotowały również niespodziankę - piosenkę, którą z wielkim przejęciem zaprezentowały.  Przedszkolaki z chęcią zadawały pytania, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście zapewniały o tym, że są grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci.

        Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. 

 

7 czerwca z okazji Dnia Dziecka Zerówiaki udały się do Szczecina do Manufaktury Słodyczy „Cukier Lukier”. Po wejściu do Fabryki przywitały nas dwie Panie, które wprowadziły nas w świat cukierkowych przysmaków. Na początku dzieci poznały

Jak co roku w Naszym Przedszkolu zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci dekorowały pierniczki.
Przedszkolaki nie zapomniały o odpowiednim przygotowaniu się do pracy. Zadbały o czyste rączki oraz pamiętały o założeniu fartuszków. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory a także zasady bezpieczeństwa.
Następnie przy pomocy rodziców i pań przystąpiły do dekorowania świątecznych wypieków o różnych kształtach- choinek, reniferów, gwiazdeczek, aniołków.
Zabawa była doskonała i wprawiła wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
Kolejna porcja wypieków już za rok…

W dniu 13.04.2016r. przedszkolaki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Kołczewie. Podczas wizyty dzieci poznały tajniki pracy strażaków. Duże wrażenie na dzieciach robił widok sprzętu strażackiego. Przez chwilę SKRZATY mogły poczuć się jak

Dzień 8 czerwca był dniem sprawdzającym naszą wiedzę na temat znajomości bajek. Każdy mógł wykazać się opanowaniem Czerwonego Kapturka, Kopciuszka oraz Brzydkiego Kaczątka. Dzieci zostały podzielone na

Polish English French German Greek Italian Russian Swedish

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Najnowsze artykuły

Gminny Konkurs Ekologiczny w …

Już jedenasty raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekol...

JW 15-04-2018 Życie szkoły

Czytaj więcej

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECY…

6 kwietnia 2018 roku uczniowie: Nikola Bysiak i Aleksander Cichawa z klasy Ib or...

Bożena Hanke 10-04-2018 Życie szkoły

Czytaj więcej