Punkt przedszkolny

W ramach współpracy Naszej Szkoły z Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno dnia 25. 06. 2018r. przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach pn. „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”.

Podczas warsztatów dzieci i ich rodzice mieli okazje obejrzeć przedstawienie „Cała naprzód!” grupy teatralnej Głowa mała. Była morska muzyka, piach, muszle, sznury, miotły i ryby a to wszystko po to, aby zainspirować widzów do zabawy codziennymi przedmiotami w domu.  Po morskiej przygodzie z aktorami przedszkolaki wraz z rodzicami zostali zaproszeni na zajęcia z elementami integracji sensorycznej pn. „ Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych”.  Dzieci i ich rodzice mieli okazje na wspólne zabawy tym, co można znaleźć na plaży. Zostały wykorzystane nadmorskie dary natury – piasek, rośliny, kamyki, muszelki. Nie obyło się bez szumów, plusku wody oraz pisków dzieci.

W ramach projektu Nasze Przedszkole zostało wzbogacone o zestaw zabawek sensorycznych, za które serdecznie dziękujemy. Na pewno zostaną one nie raz wykorzystane podczas wspólnych zabaw i zajęć.

Po wielkich morskich przygodach na dzieci czekał słodki poczęstunek od Naszych Wspaniałych Gości. Dziękujemy gościom za wspólną zabawę!!

36188047 1696817433705176 748769059192963072 n

W ramach Święta Dzieci, dnia 01.06. z całym Przedszkolem wyruszyliśmy do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie. Przedszkolaki wraz z przewodnikiem przeszły ścieżkę edukacyjną, gdzie spotkały modele prehistorycznych gadów. Z wielkim zainteresowaniem oglądały napotkane okazy. Dla wielu dzieci było to pierwsze spotkanie z dinozaurami. Ciekawą niespodzianką było safari, które znajdowało się na końcu ścieżki edukacyjnej. Kangury, strusie, zebry i lamy to tylko niektóre ze zwierząt, które przedszkolaki miały okazję zobaczyć podczas swojej przygody w Parku Dinozaurów. Po zwiedzaniu parku na przedszkolaków czekała przygoda kolejką torową oraz „Kraina Dmuchanych Zjeżdżalni”. Emocji i radości nie było końca.
Na zakończenie przygody na wszystkich czekała smakowita niespodzianka – lody. W tak upalny dzień było to idealne orzeźwienie.
Wycieczka w prehistorię byłaniezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń.

„Życzenia dla Babci i Dziadka”

Dnia 13 lutego 2018 r. mimo mroźnej pogody za oknem w Naszym Przedszkolu panowała ciepła, miła atmosfera, a to za sprawą gości, którzy nas odwiedzili.                                                            W tym dniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzień, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał u wszystkich uśmiechy na twarzach. Przedszkolaki dla swoich ukochanych dziadków przygotowały program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dumni dziadkowie podziwiali występy swoich najukochańszych wnuków.          Dzieci swoim Babciom wręczyły laurki, a Dziadkom ręcznie robione krawaty.                                Uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców. Był to dzień niezwykły, zarówno dla dzieci, jak i zaproszonych gości. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

Dzień 8 czerwca był dniem sprawdzającym naszą wiedzę na temat znajomości bajek. Każdy mógł wykazać się opanowaniem Czerwonego Kapturka, Kopciuszka oraz Brzydkiego Kaczątka. Dzieci zostały podzielone na

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i w tym roku. 6 grudnia nie kazał długo na siebie czekać, już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Jednak przed odwiedzinami niezwykłego gościa animatorka dziecięca pomalowała dzieciom buzie. Każdy przedszkolak mógł w tym dniu „zamienić się” w motylka, biedronkę, tygryska, smoka czy pieska.

Dla naszego niezwykłego gościa dzieci przygotowały również niespodziankę - piosenkę, którą z wielkim przejęciem zaprezentowały.  Przedszkolaki z chęcią zadawały pytania, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście zapewniały o tym, że są grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci.

Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście.

7 czerwca z okazji Dnia Dziecka Zerówiaki udały się do Szczecina do Manufaktury Słodyczy „Cukier Lukier”. Po wejściu do Fabryki przywitały nas dwie Panie, które wprowadziły nas w świat cukierkowych przysmaków. Na początku dzieci poznały

Jak co roku w Naszym Przedszkolu zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci dekorowały pierniczki.
Przedszkolaki nie zapomniały o odpowiednim przygotowaniu się do pracy. Zadbały o czyste rączki oraz pamiętały o założeniu fartuszków. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory a także zasady bezpieczeństwa.
Następnie przy pomocy rodziców i pań przystąpiły do dekorowania świątecznych wypieków o różnych kształtach- choinek, reniferów, gwiazdeczek, aniołków.
Zabawa była doskonała i wprawiła wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
Kolejna porcja wypieków już za rok…

W dniu 13.04.2016r. przedszkolaki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Kołczewie. Podczas wizyty dzieci poznały tajniki pracy strażaków. Duże wrażenie na dzieciach robił widok sprzętu strażackiego. Przez chwilę SKRZATY mogły poczuć się jak