Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Punkt przedszkolny
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

W ramach współpracy Naszej Szkoły z Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno dnia 25. 06. 2018r. przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach pn. „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”.

Podczas warsztatów dzieci i ich rodzice mieli okazje obejrzeć przedstawienie „Cała naprzód!” grupy teatralnej Głowa mała. Była morska muzyka, piach, muszle, sznury, miotły i ryby a to wszystko po to, aby zainspirować widzów do zabawy codziennymi przedmiotami w domu.  Po morskiej przygodzie z aktorami przedszkolaki wraz z rodzicami zostali zaproszeni na zajęcia z elementami integracji sensorycznej pn. „ Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych”.  Dzieci i ich rodzice mieli okazje na wspólne zabawy tym, co można znaleźć na plaży. Zostały wykorzystane nadmorskie dary natury – piasek, rośliny, kamyki, muszelki. Nie obyło się bez szumów, plusku wody oraz pisków dzieci.

W ramach projektu Nasze Przedszkole zostało wzbogacone o zestaw zabawek sensorycznych, za które serdecznie dziękujemy. Na pewno zostaną one nie raz wykorzystane podczas wspólnych zabaw i zajęć.

Po wielkich morskich przygodach na dzieci czekał słodki poczęstunek od Naszych Wspaniałych Gości. Dziękujemy gościom za wspólną zabawę!!

36188047 1696817433705176 748769059192963072 n

W ramach Święta Dzieci, dnia 01.06. z całym Przedszkolem wyruszyliśmy do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie. Przedszkolaki wraz z przewodnikiem przeszły ścieżkę edukacyjną, gdzie spotkały modele prehistorycznych gadów. Z wielkim zainteresowaniem oglądały napotkane okazy. Dla wielu dzieci było to pierwsze spotkanie z dinozaurami. Ciekawą niespodzianką było safari, które znajdowało się na końcu ścieżki edukacyjnej. Kangury, strusie, zebry i lamy to tylko niektóre ze zwierząt, które przedszkolaki miały okazję zobaczyć podczas swojej przygody w Parku Dinozaurów. Po zwiedzaniu parku na przedszkolaków czekała przygoda kolejką torową oraz „Kraina Dmuchanych Zjeżdżalni”. Emocji i radości nie było końca.
Na zakończenie przygody na wszystkich czekała smakowita niespodzianka – lody. W tak upalny dzień było to idealne orzeźwienie.
Wycieczka w prehistorię byłaniezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń.

„Życzenia dla Babci i Dziadka”

Dnia 13 lutego 2018 r. mimo mroźnej pogody za oknem w Naszym Przedszkolu panowała ciepła, miła atmosfera, a to za sprawą gości, którzy nas odwiedzili.                                                            W tym dniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzień, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał u wszystkich uśmiechy na twarzach. Przedszkolaki dla swoich ukochanych dziadków przygotowały program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dumni dziadkowie podziwiali występy swoich najukochańszych wnuków.          Dzieci swoim Babciom wręczyły laurki, a Dziadkom ręcznie robione krawaty.                                Uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców. Był to dzień niezwykły, zarówno dla dzieci, jak i zaproszonych gości. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

Dzień 8 czerwca był dniem sprawdzającym naszą wiedzę na temat znajomości bajek. Każdy mógł wykazać się opanowaniem Czerwonego Kapturka, Kopciuszka oraz Brzydkiego Kaczątka. Dzieci zostały podzielone na

        Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.

        Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i w tym roku. 6 grudnia nie kazał długo na siebie czekać, już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Jednak przed odwiedzinami niezwykłego gościa animatorka dziecięca pomalowała dzieciom buzie. Każdy przedszkolak mógł w tym dniu „zamienić się” w motylka, biedronkę, tygryska, smoka czy pieska.

        Dla naszego niezwykłego gościa dzieci przygotowały również niespodziankę - piosenkę, którą z wielkim przejęciem zaprezentowały.  Przedszkolaki z chęcią zadawały pytania, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście zapewniały o tym, że są grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci.

        Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. 

 

7 czerwca z okazji Dnia Dziecka Zerówiaki udały się do Szczecina do Manufaktury Słodyczy „Cukier Lukier”. Po wejściu do Fabryki przywitały nas dwie Panie, które wprowadziły nas w świat cukierkowych przysmaków. Na początku dzieci poznały

Jak co roku w Naszym Przedszkolu zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci dekorowały pierniczki.
Przedszkolaki nie zapomniały o odpowiednim przygotowaniu się do pracy. Zadbały o czyste rączki oraz pamiętały o założeniu fartuszków. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory a także zasady bezpieczeństwa.
Następnie przy pomocy rodziców i pań przystąpiły do dekorowania świątecznych wypieków o różnych kształtach- choinek, reniferów, gwiazdeczek, aniołków.
Zabawa była doskonała i wprawiła wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
Kolejna porcja wypieków już za rok…

W dniu 13.04.2016r. przedszkolaki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Kołczewie. Podczas wizyty dzieci poznały tajniki pracy strażaków. Duże wrażenie na dzieciach robił widok sprzętu strażackiego. Przez chwilę SKRZATY mogły poczuć się jak

Polish English French German Greek Italian Russian Swedish

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia