Pod koniec października, nadchodzi czas zadumy, przychodzi czas aby pomyśleć o naszych bliskich zmarłych…. Wtedy to odwiedzamy groby, sprzątamy, przygotowujemy się do dnia Wszystkich Świętych…..

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły pamiętali o grobach osób zasłużonych dla historii oraz naszej lokalnej społeczności. Z inicjatywy Szkolnego Samorządu i przy ogromnej pomocy klasy 5a, w zeszły piątek, posprzątano groby na cmentarzu komunalnym w Kołczewie.

Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku moich rąk, czy suknie zapomną o zapachu mojego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dziwić się mojej śmierci – zapomną. Nie łudźmy się, przyjacielu, ludzie pogrzebią nas w pamięci równie szybko, jak pogrzebią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc.
– Halina Poświatowska

20181026 083203