Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Szkoła
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

zyczenia

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej
ze Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznej święconki
w gronie najbliższych

życzą

Beata Aniśkiewicz-Pociask

Katarzyna Wołkow

Szanowni Państwo, Rodzice naszych uczniów!
W związku z planowanym od 8 kwietnia strajkiem nauczycieli zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie opieki naszym uczniom w domu.

Dla tych dzieci, których Rodzice w żaden sposób tej opieki nie zapewnią w dniach 8-12 kwietnia zorganizuję zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Natomiast w dniach egzaminu ósmoklasisty tj. 15-17 kwietnia (o tych dniach byliście Państwo informowani już we wrześniu 2018 r.) nie mam możliwości zorganizowania takich zajęć ze względu na udział nauczycieli w zespołach nadzorujących egzaminy i zapewnienie odpowiednich warunków zdającym egzamin.

W miarę możliwości będę informować Państwa o działaniach podejmowanych przez szkołę.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie

Beata Aniśkiewicz-Pociask

W zeszły wtorek, gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną "Rekonstrukto" z Lublina, która przyjechała do nas z pokazem historycznym "Ku niepodległej". Artyści w sposób niezwykle ciekawy i wesoły przedstawili nam najważniejsze wydarzenia z okresu kiedy Polska była pod zaborami, ekwipunek i uzbrojenie oraz stroje z epoki. Największym zainteresowaniem, cieszyła się jednak kolekcja replik broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej. Uczniowie mieli okazję wcielić się w role postaci historycznych, a nawet spróbować swoich sił w pojedynkach.
Mamy nadzieję, że za rok znowu będziemy mogli gościć grupę z kolejnym pokazem historycznym.

historia1

24 stycznia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa, Erasmus + i Unicef, odbył się „Wieczór z książką”. To niezwykłe spotkanie łączyło w sobie kilka ważnych wydarzeń.

Na początku  Pani Dyrektor, Beata Aniśkiewicz – Pociask przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i dzieci oraz opowiedziała o pozyskaniu środków  z Narodowego Programu Czytelnictwa, które wynosiły 15 tys. złotych, na wyposażenie szkolnej biblioteki. Wspomniała również, że za otrzymaną dotację zakupiono nie tylko niezbędne lektury szkolne, ale również zaproponowane przez uczniów pozycje książkowe, które chcieliby przeczytać. Pani Dyrektor zaprosiła  wszystkich mieszkańców Kołczewa do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Następnie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, podczas którego można było podziwiać przepiękne recytacje uczniów klas I-VIII. Między prezentacjami wierszy i prozy zebrani mogli wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu utalentowanych uczniów PSP w Kołczewie, uczęszczających na naukę gry na gitarze i pianinie      do Ośrodka Kultury w Wolinie oraz utworu wykonanego przez nauczyciela muzyki.

Kolejną atrakcją była licytacja niezwykłych lalek stworzonych przez uczniów, w ramach akcji Unicef „Wszystkie kolory świata”. Dzieci i ich rodzice stanęli na wysokości zadania. Zrobiono bardzo wiele przepięknych i oryginalnych lalek. Kreatywność uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów! Walka      o nabycie przytulanki była zacięta. Najdroższa, a zarazem najpiękniejsza lalka osiągnęła wartość 200 zł! Wszystkie laleczki znalazły nowych właścicieli, a organizacja Unicef, dzięki hojności gości, otrzymała darowiznę o wartości 1000 zł, która przyczyni się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki tej akcji  uświadomiono dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Na zakończenie spotkania dorośli mogli  zmierzyć się w konkursie przeprowadzonym przez panią bibliotekarkę pt.:„Czy pamiętasz lektury z dawnych lat”.

Podczas „Wieczoru z książką”, dzięki hojności sponsorów i ofiarowanym przez nich datkom, można było w przemiłej i sympatycznej atmosferze nie tylko obcować z literaturą i muzyką, lecz również zwiedzić odnowioną szkolną bibliotekę, podziwiać nowe książkowe pozycje oraz powspominać przeglądając przepiękne kroniki szkolne.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która w ramach poczęstunku przygotowała przepyszne wypieki oraz ufundowała nagrody dla uczestników Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Dziękujemy także wszystkim gościom, uczniom i ich bliskim, którzy tłumnie przybyli na „Wieczór z książką” i sprawili,   że atmosfera spotkania była ujmująca i niezwykła.

DSC07596

W ostatni czwartek – 27 lutego 2019r. naszą szkołę opanowali superbohaterowie, księżniczki, strażacy, policjanci, wróżki, jednorożce oraz cała masa pięknie przebranych uczniów. Salę zdobiły kolorowe balony i serpentyny - wszystkich ogarnęła karnawałowa atmosfera. Szaleństwo wspaniałych bohaterów urzeczywistniały się na szkolnych korytarzach i lekcjach. A "tłusty czwartek" przyczynił się do jeszcze większej radości, ponieważ dziś nikt nie liczy kalorii i wagi. Szaleństwo tego dnia, pomalowane twarze i stroje stały się pięknym wyznacznikiem dzisiejszego święta i dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że dla każdego ten czas był wyjątkowy i pozostanie na długo w naszej pamięci.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za poczęstunek oraz wszystkim Rodzicom za okazaną pomoc przy przygotowaniach.

karnawal1

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci na „Wieczór z książką”, który odbędzie się dnia 24.01.2019 r. o godz.17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie w sali nr 18.

W programie:

  • Szkolny Konkurs Recytatorski
  • obcowanie z muzyką
  • cicha licytacja lalek na aukcję UNICEF „Wszystkie kolory świata”
  • konkurs dla rodziców „Czy pamiętasz lektury z dawnych lat?”

 

Grono Pedagogiczne  Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie

Nasi uczniowie, młodzi ludzie o wielkich sercach, 
w pierwszym półroczu tego roku szkolnego, ogromnie zaangażowali się w działalność charytatywną. 
Wraz z nauczycielami oraz Samorządem Uczniowskim brali udział w szeregu zbiórek:

1. Zbiórka karmy i innych potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Sosnowicach.
2. Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z oddziału onkologii dziecięcej szpitala w Szczecinie.
3. Lokalna zbiórka "Duża paka dla dzieciaka i starszaka".
4. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich Rodzicom za ogromne zaangażowani i pomoc potrzebującym.

wosp

Opiekun samorządu
Danuta Kruła

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Najnowsze artykuły

Szanowni rodzice dzieci z Pun…

Szanowni rodzice dzieci z Punktu Przedszkolnego , W związku z kontynuacją akcji ...

JW 17-04-2019 Punkt przedszkolny

Czytaj więcej

Sukces naszej uczennicy w kon…

Uczennica klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie wygrała w konkursi...

JW 08-04-2019 Klasa III

Czytaj więcej

Szanowni Rodzice

Szanowni Państwo, Rodzice naszych uczniów! W związku z planowanym od 8 kwietnia ...

JW 04-04-2019 Szkoła

Czytaj więcej