Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Szkoła
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

Zapraszamy na zebrania z wychowawcami rodziców i opiekunów uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie 
w dniu 11.09.2018 (wtorek)
godz. 16.00 -  klasy 0-III i punkt przedszkolny
godz. 16.30 - klasy IV-VIII

Po zebraniach w klasach odbędzie się zebranie rodziców wybranych do nowej Rady Rodziców.

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

 w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie

odbędzie się 3 września 2018 r. o godzinie 9.30 na sali gimnastycznej.

Uczniowie zostaną dowiezieni autobusem szkolnym do Kościoła w Kołczewie na Mszę Świętą o godzinie 8.00.

Powrót uczniów około godziny 12.00.

Uwaga! W poniedziałek 03.09.2018 r. pierwszy odwóz dzieci z Punktu Przedszkolnego będzie o godzinie 12.00 (nie o godzinie 12.50). Drugi odwóz bez zmian.

 

dni adaptacyjne

Pobierz plakat w postaci pliku PDF

10 listopada 2017 r. uczniowie kl. I-III , wyłonieni podczas eliminacji szkolnych,  pisali test wiedzy o symbolach narodowych. Konkurs "Wokół symboli narodowych " organizowany jest przez Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, a w naszej szkole przeprowadzony był po raz trzeci.  Oto wyniki:

I kategoria wiekowa( kl. I)

II miejsce: Nikola Bysiak, Aleksander Cichawa

II  kategoria wiekowa( kl. II-III)

II miejsce: Paula Turowska, Szymon Napierała

III miejsce: Adrian Czacherski, Jagoda Branicka, Maja Czajkowska, Kacper Jabłoński

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. W tym roku, pierwszy dzień wiosny w naszej szkole, obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja całej społeczności uczniowskiej. Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam malowali wiosenne plakaty, tworzyli wiosenną modę oraz ćwiczyli piosenki.Następnie wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Każda klasa zaśpiewała przygotowaną wcześniej wiosenną piosenkę, zaprezentowała pokaz mody oraz mogła pochwalić się swoim talentem. Po występach wszyscy wybrali się na pochód z Marzannami, by głośnymi okrzykami i hałasami wygonić złą Zimę i przywitać panią Wiosnę. Ostatnią atrakcją tego niezwykłego dnia było ognisko, które przygotowali nam panowie konserwatorzy. Dzieci mogły zjeść upieczoną przez siebie kiełbaskę oraz napić się gorącej herbaty, zaparzonej przez nasze panie kucharki. Na koniec uczniowie spalili swoje własnoręcznie wykonane zimowe panny czyli Marzanny i tym samym na dobre pożegnali zimę. Dzień ten był pełen niezwykłych atrakcji. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i z uśmiechami na twarzach wrócili do domów! Serdecznie dziękujemy Panu Sołtysowi, Kamilowi Grodzkiemu, Pani Ani Ochmińskiej oraz obsłudze szkoły za pomoc w organizacji imprezy.

Bale, bale w karnawale!

Korzystając z tej wspaniałej okazji pojawiającej się raz w roku wyprawiliśmy bal przebierańców! Na balu pojawiły się

Dzień Wiosny spędziliśmy bardzo intensywnie, ale za to w uśmiechem na twarzach i miłymi wspomnieniami. Wykonaliśmy plakaty nawiązujące do tematu dzisiejszego dnia. Prace wyszły przepięknie. Zaśpiewaliśmy piosenkę" Maszeruje Wiosna" oraz uczennice naszej klasy wystąpiły w wiosennych talentach. Roksanka Nejman pokazała swój wielki talent akrobatyczny, a Liliana Henschel w pokazie tańca.

Wykonaliśmy Marzanny, a następnie odbył się przemarsz ulicami Kołczewa. Na koniec mogliśmy upiec kiełbaski nad ogniskiem i pobawić się na boisku. 

Czwartek, 8 lutego, był wyjątkowym dniem w naszej szkole. W tym dniu odbyły się pierwsze Targi Szkolne „Młodzi Przedsiębiorcy”. Zostały one zorganizowane w ramach trwającego od września w szkole projektu Erasmus+ „Young Entrepreneurs Shine”. Uczniowie starszych klas pracowali już od początku grudnia, by przygotować się do targów. Zasady były proste, każda klasa otrzymała pożyczkę od Rady Rodziców i musiała jak najlepiej ją wykorzystać by podczas targów zarobić jak najwięcej.  Każda z klas musiała oszacować wydatki, zaplanować prace przygotowawcze oraz zastanowić się nad możliwymi zyskami. Pomysły okazały się trafione, bo wszystkie klasy mogą się pochwalić dużymi zyskami.

Polish English French German Greek Italian Russian Swedish

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia