Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Szkoła
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

W dniu 11.12.2018 r. (wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się Zebranie z Rodzicami.

Serdecznie zapraszamy.

Wojewódzkie obchody Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent” 2018

Dnia 6 listopada 2018 roku, uczniowie klas siódmych i ósmej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie wzięli udział w wojewódzkich obchodach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent”. Prezentacje odbyły się na terenie hali Netto Arena w Szczecinie. W ramach ETUZ zorganizowane zostały targi kształcenia, podczas których swoją ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły branżowe, techniczne i policealne w kooperacji z firmami i przedsiębiorstwami z terenu naszego województwa.

Nasi uczniowie odwiedzili kilkadziesiąt stanowisk szkół i pracodawców, gdzie w bardzo atrakcyjnej formie ukazano możliwości kształcenia w różnych zawodach pożądanych na współczesnym rynku pracy. Znalazły się tam, między innymi, oferty szkół ze Świnoujścia, Wolina, Stargardu, Myśliborza, Polic oraz Szczecina. Miejsce to przypominało Miasto Nauki, ponieważ uczniowie mogli obserwować prace nowoczesnych urządzeń oraz mogli je obsługiwać, a nawet tworzyć. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się robotyka, mechatronika oraz gastronomia.
Była to wspaniała okazja realizacji zadań Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego służącemu wsparciu uczniów w dokonaniu wyboru dalszej drogi kształcenia.

1

Zapraszamy Rodziców na zebranie, które odbędzi się 29 października 2018 r. (poniedziałek) 

Punkt przedszkolny, 0a, 0b, klasy 1-3, - godzina 17.00-17.20,

Klasy 4-8 - godzina17.20-17.45.

Drzwi otwarte w godzinach 17.45-18.30. 

owl 47526 340 W dniu 11.10.2018r. o godzinie 11.00 w Sali gimnastycznej odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, emerytów, uczniów oraz rodziców na szkolną uroczystość.

W tym dniu uczniów obowiązuje strój apelowy. Lekcje kończą się o 12.40. Wszyscy uczniowie wracają pierwszym odwozem.

We wrześniu został zakończony pierwszy etap programu edukacyjnego "Bliżej Przyrody". Program jest wdrażany w naszej szkole we współpracy z Wolińskim Parkiem Narodowym. Za aktywność w ubiegłym roku szkolnym dzieci otrzymały medal botanika.

BP

Zapraszamy na zebrania z wychowawcami rodziców i opiekunów uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie 
w dniu 11.09.2018 (wtorek)
godz. 16.00 -  klasy 0-III i punkt przedszkolny
godz. 16.30 - klasy IV-VIII

Po zebraniach w klasach odbędzie się zebranie rodziców wybranych do nowej Rady Rodziców.

Jak co roku, dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole, obchodzony jest bardzo uroczyście. W tym roku, wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych, emerytów oraz rodziców.

Samorząd Uczniowski przygotował program artystyczny w którym w sposób zabawny opisał życie szkolne oraz podał krótką instrukcję jak rozpoznać nauczyciela na korytarzu. Nauczyciele i pracownicy przy krótkich, specjalnie dla nich napisanych, wierszykach oraz utworach muzycznych, otrzymali od Samorządu Uczniowskiego drobne upominki.

Tak więc raz jeszcze dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły:

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.

image001

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

 w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie

odbędzie się 3 września 2018 r. o godzinie 9.30 na sali gimnastycznej.

Uczniowie zostaną dowiezieni autobusem szkolnym do Kościoła w Kołczewie na Mszę Świętą o godzinie 8.00.

Powrót uczniów około godziny 12.00.

Uwaga! W poniedziałek 03.09.2018 r. pierwszy odwóz dzieci z Punktu Przedszkolnego będzie o godzinie 12.00 (nie o godzinie 12.50). Drugi odwóz bez zmian.

 

Polish English French German Greek Italian Russian Swedish

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia