Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Szkoła
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

Dnia 6 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie odbył się już XIX Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Wolina. Do sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych zaproszono miłośników języka polskiego ze szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Podobnie jak w latach wcześniejszych dyktanda najeżone były trudnymi, rzadziej używanymi wyrazami. Uczestnicy jednak nie poddawali się     i dzielnie zmagali z ortograficznymi pułapkami. Gdy skończyli pisać udali się na poczęstunek, a nauczyciele zabrali się do sprawdzania dyktand. Po krótkiej przerwie ogłoszono wyniki konkursu.

Mistrzynią Ortografii na rok 2019 w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI została Hanna Stróżek z PSP w Wolinie, drugie miejsce otrzymała  Ola Osiak z PSP w Koniewie, a trzecie – Tomasz Kowalski z PSP w Kołczewie. W kategorii szkół podstawowych klas VII-VIII i gimnazjalnych, pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Orografii otrzymała Maja Gabryszak z PSP w Wolinie, drugi był Radosław Kramarz                z PG w Wolinie, a trzecia Samanta Juszkiewicz z PSP w Kołczewie.

Przygotowanie, wiedzę  i wysiłek uczniów doceniono wartościowymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Wolina, panią Ewę Grzybowską, za które w imieniu uczestników serdecznie dziękujemy.

Pomimo zaciętej rywalizacji atmosfera, jak zawsze, była miła i sympatyczna. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wspólnych zmagań z polską ortografią  za rok.

DSC07926

Zapraszamy na uroczystości:

Punkt Przedszkolny, 0A, 0B - 18.06.2019r. godz. 9.00 (w sali gimnastycznej)

Masza Święta na zakończenie roku szkolnego w Kościele św. Katarzyny w Kołczewie - 19.06.2019 r. godz. 8.30

Klasy I-VII - 19.06.2019 r. godz. 10.00 (w sali gimnastycznej)

Klasa VIII - 19.06.2019 r. godz. 16.30 (w sali gimnastycznej)

W dniach 06.05.2019 – 10.05.2019 odbyło się kolejne Międzynarodowe Spotkanie Uczniów szkół partnerskich projektu Erasmus+ „Young Entrepreneurs Shine” zorganizowane w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele  z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Irlandii Północnej.

Pierwszy dzień wizyty w szkole rozpoczął się uroczystym powitaniem i występem artystycznym przygotowanym przez uczniów z PSP Kołczewo. Od poniedziałku uczniowie przystąpili do wspólnych prac projektowych związanych z przedsiębiorczością i prawami dziecka a nauczyciele uczestniczyli w specjalnie zorganizowanych szkoleniach.

Podczas kolejnych dni goście mieli okazję odwiedzić interesujące miejsca na wyspie Wolin takie jak Centrum Słowian i Wikingów, Woliński Park Narodowy z zagrodą żubrów, promenadę, molo i plażę w Międzyzdrojach, najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu w Świnoujściu. Koordynatorzy oraz nauczyciele ze szkół partnerskich zostali zaproszeni do Dworku w Wolinie, gdzie spotkali się z Burmistrzem Wolina panią Ewą Grzybowską, Zastępcą Burmistrza Wolina panem Markiem Grocholskim, Przewodniczącym Rady Miasta Wolina panem Krzysztofem Czachem oraz Dyrektor Gminnego Biura Administracji Szkolnej panią Magdaleną Kośnik. Podczas spotkania nasi goście podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pobytu na wyspie Wolin oraz przestawili informacje o działaniach podjętych podczas realizacji projektu. Pani Burmistrz zaprosiła nauczycieli na widowisko z pogranicza teatru, muzyki i plastyki pt. „Teatr obrazu” do Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno w związku z odbywającym się wydarzeniem „Wiosna muz”. Wydarzenie to pozostanie na pewno w naszej pamięci na bardzo długo.

Popołudniowe atrakcje dla uczniów były organizowane przez goszczące je rodziny. Spotkanie niewątpliwie rozwinęło współpracę pomiędzy partnerami i zachęciło uczniów do udziału w międzynarodowych projektach. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnych spotkaniach w szkołach partnerskich na Kefalonii w Grecji oraz na La Palmie w Hiszpanii w ostatnim roku realizacji projektu.

DSC06692

DSC06991

Szanowni  Rodzice!

Informuję, że z dniem 27.04.2019 r. strajk zostaje zawieszony.

Od poniedziałku 29.04.2019 r. zajęcia, obiady i dowozy do szkoły będą odbywały się zgodnie z planem.

Jednocześnie przypominam, że  29.04.2019r, 30.04.2019r., 2.05.2019r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tych dniach na terenie szkoły zorganizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość.
Dyrektor Szkoły

Beata Aniśkiwicz-Pociask

 
 
 

wosp podziekowanie 2019

zyczenia

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej
ze Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznej święconki
w gronie najbliższych

życzą

Beata Aniśkiewicz-Pociask

Katarzyna Wołkow

Zapraszamy na zebrania z rodzicami w dniu 14.05.2019 r. od godziny 17.30 do 18.30.

Szanowni Państwo, Rodzice naszych uczniów!
W związku z planowanym od 8 kwietnia strajkiem nauczycieli zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie opieki naszym uczniom w domu.

Dla tych dzieci, których Rodzice w żaden sposób tej opieki nie zapewnią w dniach 8-12 kwietnia zorganizuję zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Natomiast w dniach egzaminu ósmoklasisty tj. 15-17 kwietnia (o tych dniach byliście Państwo informowani już we wrześniu 2018 r.) nie mam możliwości zorganizowania takich zajęć ze względu na udział nauczycieli w zespołach nadzorujących egzaminy i zapewnienie odpowiednich warunków zdającym egzamin.

W miarę możliwości będę informować Państwa o działaniach podejmowanych przez szkołę.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie

Beata Aniśkiewicz-Pociask

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Najnowsze artykuły

Żegnaj druga klaso, wakacje t…

Pogoda nam dopisuje, więc ostatnie dni nauki szkolnej to wycieczki, spacery i za...

JW 20-06-2019 Klasa II

Czytaj więcej

Kolejna lekcja przyrody

"Bliżej przyrody" to projekt wsparcia edukacji wczesnoszkolnej w którym uczestni...

Mirosława Ideliowicz 16-06-2019 Klasa II

Czytaj więcej

Zakończenie Roku Szkolnego 20…

Zapraszamy na uroczystości: Punkt Przedszkolny, 0A, 0B - 18.06.2019r. godz. 9.0...

JW 06-06-2019 Szkoła

Czytaj więcej