Klasa II

Sprzątanie Świata, to akcja w której cyklicznie bierzemy udział. Klasa 2a sprzątała rejon wokół szkoły. Teraz jest lśniąco i czysto, aż miło popatrzeć.

SZ1

W Dniu Dziecka klasa 2 a razem z uczniami klas pierwszych pojechała na wycieczkę. Dzieci poznały skansen, gdzie wszystkiego mogły dotknąć i sprawdzić jak działa. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach. Każde dziecko lepiło z gliny, pisało gęsim piórem, strzelało z łuku i robiło filc. Po pracy wszyscy otrzymali poczęstunek w postaci podpłomyka, piernika i herbaty ziołowej. Na koniec wycieczki uczniowie bawili się na nietypowym placu zabaw. Do wioski Wikingów jeszcze wrócimy!

20180601-091953_2.jpg

8 czerwca klasy II wybrały się na Wyspę słodyczy do Świnoujścia. Dzięki temu wyjazdowi mogliśmy  obserwować produkcję  na żywo, a nawet spróbować  swoich  sił w roli cukiernika i wykonać własnego klasycznego lizaka.

W czwartek 12 maja w naszej szkole odbył się konkurs The Voice of Kołczewo. Wszyscy chętni uczniowie przygotowali na ten dzień dwie piosenki wraz z podkładami muzycznymi.

Podobnie jak i inne klasy IIb również przystąpiła do konkursu pt.: „Piramida zdrowego żywienia”. Najpierw uczniowie pracowali w zespołach dwu-osobowych, ale

W marcu byliśmy w Szczecinie na największej w Polsce edukacyjnej wystawie budowli z KLOCKÓW LEGO.

30 maja byliśmy na pieszej wycieczce na naszym kołczewskim Polu Golfowym. Mogliśmy się tam udać, ponieważ wejście na 8 – dołkowe pole „Baltic” załatwiła nam pani Ania, mama Idy.

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiet dziewczynki otrzymały mnóstwo życzeń, słodyczy i kwiatów od naszych kochanych chłopców.