Pogoda nam dopisuje, więc ostatnie dni nauki szkolnej to wycieczki, spacery i zabawa. Żegnaj druga klaso, wakacje tuż, tuż...

1

"Bliżej przyrody" to projekt wsparcia edukacji wczesnoszkolnej w którym uczestniczą nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły. To już kolejny raz byliśmy na wycieczce w Grodnie, aby pod okiem fachowców obserwować i poznawać przyrodę  oraz  dostrzegać jej piękno.  Zajęcia podzielono na trzy etapy: najpierw  dzieci  z wykorzystaniem sprzętu optycznego obserwowały stary spróchniały pień, następnie w grupach wykonały plakat i prezentowały swoje spostrzeżenia, ostatni etap to spacer nad morze w poszukiwaniu śladów zwierząt. Ten etap był chyba najprzyjemniejszy, bo dla niektórych skończył się w morzu.   Dzieci bardzo wysoko oceniły taką lekcję.  Tego dnia byliśmy rzeczywiście bliżej przyrody.

1a

Zima to trudny czas dla zwierząt. Wprawdzie tegoroczna zima bardziej przypomina jesień, to jednak nie  wolno nam zapomnieć o zwierzętach, a w szczególności o ptakach. Tuż przed feriami zawiesiliśmy w lesie karmę dla ptaków. Po feriach odwiedzimy to miejsce ponownie. Wiosną ptaki nam podziękują swoim pięknym śpiewem.p1

8 czerwca klasy II wybrały się na Wyspę słodyczy do Świnoujścia. Dzięki temu wyjazdowi mogliśmy  obserwować produkcję  na żywo, a nawet spróbować  swoich  sił w roli cukiernika i wykonać własnego klasycznego lizaka.

Sprzątanie Świata, to akcja w której cyklicznie bierzemy udział. Klasa 2a sprzątała rejon wokół szkoły. Teraz jest lśniąco i czysto, aż miło popatrzeć.

SZ1

Podobnie jak i inne klasy IIb również przystąpiła do konkursu pt.: „Piramida zdrowego żywienia”. Najpierw uczniowie pracowali w zespołach dwu-osobowych, ale

W Dniu Dziecka klasa 2 a razem z uczniami klas pierwszych pojechała na wycieczkę. Dzieci poznały skansen, gdzie wszystkiego mogły dotknąć i sprawdzić jak działa. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach. Każde dziecko lepiło z gliny, pisało gęsim piórem, strzelało z łuku i robiło filc. Po pracy wszyscy otrzymali poczęstunek w postaci podpłomyka, piernika i herbaty ziołowej. Na koniec wycieczki uczniowie bawili się na nietypowym placu zabaw. Do wioski Wikingów jeszcze wrócimy!

20180601-091953_2.jpg

30 maja byliśmy na pieszej wycieczce na naszym kołczewskim Polu Golfowym. Mogliśmy się tam udać, ponieważ wejście na 8 – dołkowe pole „Baltic” załatwiła nam pani Ania, mama Idy.