Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Szkoła
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

Dnia 6 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie odbył się już XIX Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Wolina. Do sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych zaproszono miłośników języka polskiego ze szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Podobnie jak w latach wcześniejszych dyktanda najeżone były trudnymi, rzadziej używanymi wyrazami. Uczestnicy jednak nie poddawali się     i dzielnie zmagali z ortograficznymi pułapkami. Gdy skończyli pisać udali się na poczęstunek, a nauczyciele zabrali się do sprawdzania dyktand. Po krótkiej przerwie ogłoszono wyniki konkursu.

Mistrzynią Ortografii na rok 2019 w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI została Hanna Stróżek z PSP w Wolinie, drugie miejsce otrzymała  Ola Osiak z PSP w Koniewie, a trzecie – Tomasz Kowalski z PSP w Kołczewie. W kategorii szkół podstawowych klas VII-VIII i gimnazjalnych, pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Orografii otrzymała Maja Gabryszak z PSP w Wolinie, drugi był Radosław Kramarz                z PG w Wolinie, a trzecia Samanta Juszkiewicz z PSP w Kołczewie.

Przygotowanie, wiedzę  i wysiłek uczniów doceniono wartościowymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Wolina, panią Ewę Grzybowską, za które w imieniu uczestników serdecznie dziękujemy.

Pomimo zaciętej rywalizacji atmosfera, jak zawsze, była miła i sympatyczna. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wspólnych zmagań z polską ortografią  za rok.

DSC07926

DSC07939

DSC07949

DSC07954

DSC07957

DSC07961

DSC07926

DSC07979

/M.Wodzińska PSP Kołczewo/

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia