Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Dostosowania wymagań edukacyjnych do potrzeb i możliwości uczniów z opiniami ppp
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

 Przedmiot

Pobierz

język polski  
język angielski  
język niemiecki  Język niemiecki
historia  
przyroda  Przyroda
biologia  
geografia  
fizyka  
chemia  
matematyka  
plastyka  Plastyka
muzyka  Muzyka
technika  Technika
zajęcia komputerowe - informatyka  
wychowanie fizyczne  
edukacja wczesnoszkolna  

 Przedmiot

Pobierz

język polski  Język Polski
język angielski  
język niemiecki  
historia  Historia
przyroda  Przyroda
biologia  
geografia  
fizyka  
chemia  Chemia
matematyka  Matematyka
plastyka  Plastyka
muzyka  Muzyka
technika  Technika
zajęcia komputerowe - informatyka  
wychowanie fizyczne  Wychowanie fizyczne
edukacja wczesnoszkolna  Edukacja wczesnoszkolna

112 nagły wypadek

Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie uczniom prawidłowych sposobów zachowania się i szybkiej reakcji podczas wypadku oraz powiadomienie Centrum ratunkowego.

Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną „112 nagły wypadek” przygotowaną przez nauczyciela wychowania fizycznego Beatę Kujda oraz nauczyciela informatyki Jarosława Walczak zaproszona została sierż.  A. Berenda z KPP w Kamieniu Pomorskim. Podczas prezentacji uczniowie zdobyli informacje na temat numeru „112”, jego zasad działania, przedstawiona została praca WCPR i jak należy rozmawiać z operatorem przyjmującym zgłoszenie. Dzieci odgrywały scenki rodzajowe „ jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia”. Z fragmentu filmu „Połączenia” reż. Brad Anderson, z centrum powiadamiania dowiedziały się, jak prawidłowo udzielać informacji dzwoniąc pod numer ratunkowy 112. Poznały przepisy kiedy nie należy dzwonić pod numer alarmowy i jakie za to grozą konsekwencje prawne. Podczas prezentacji zostały pokazane filmy- zgłoszenia do WCPR w zdarzeniach: palący się dom, omdlenie, wybryki chuliganów.

Festyn rodzinny „ Szczęśliwa rodzina szczęśliwe dziecko” – 13.06.2018

Rada rodziców przygotowała dla wszystkich uczestników stoiska z ciastami, grillem, popcornem, zdrowymi przekąskami. Odwiedził nas klaun który zabawiał wszystkich i rozdawał balonowe zwierzątka. Zarówno dzieci jak i dorośli chętnie brali udział w grach i zabawach sportowych, za które wszyscy uczestnicy otrzymywali słodycze i nagrody sportowe. Odbył się również konkurs plastyczny pt. „Szczęśliwa rodzina szczęśliwe dziecko” przeprowadzony pod opieką Pani Małgorzaty Czajkowskiej i Wandy Noworolnik. W konkursie wzięło udział 19 uczniów, w tym 12 z klas 0-3 i 7 z klas 4-7.

Zwycięzcy konkursu to:

Kategoria 0-III   12  dzieci

wyniki:

 1. 1. Jagoda Branicka
 2. 2. Otylia Różnicka
 3. 3. Nadia Jabłońska
 4. 4. Ola Wiśniewska
 5. 5. Hania Łopatowska
 6. 6. Ada Mazgaj

Kategoria klas IV-VI - 7 uczniów

Wyniki:

 1. 1. Natalia Szkólnik
 2. 2. Celina Szternal
 3. 3. Wiktoria Szczepańska
 4. 4. Natasza Ociepa
 5. 5. Anastazja Szyłejko
 6. 6. Julia Ciszewska
 7. 7. Marcel Salabura

Wszyscy uczestnicy festynu chętnie obejrzeli przedstawienie „Sąd nad papierosem” przygotowany przez uczniów klasy IVa i IVb pod kierunkiem Beaty Kujdy. Występ i gra młodych aktorów pokazała, jak bardzo ważna jest i ma duży wpływ na życie młodego człowieka rodzina.

Została przeprowadzona loteria przez Panią dyrektor szkoły Beatę Aniśkiewicz-Pociask która pozyskała od sponsorów fanty m.in. wyjazd weekendowy do hotelu, korzystanie z zabiegów SPA oraz dużo ciekawych nagród rzeczowych.

Wizyta w Jednostce Wojskowej 5018 w Dziwnowie

W celu przedstawienia i zapoznania uczniów z funkcjonowaniem Jednostki Wojskowej  i pracą żołnierzy na naszym terenie zorganizowana została wycieczka 14.06.2018 do Jednostki Wojskowej 5018 w Dziwnowie oraz w ramach propagowania bezpieczeństwa nad wodą, dzieci odwiedziły Ośrodek Sportów Wodnych –Stowarzyszenie Płetwonurków „Wydry” w Dziwnowie. Opiekunem zorganizowanej wycieczki była Pani Dorota Chrzanowska. W spotkaniu z przedstawicielami wojska i płetwonurków wzięło udział 33 uczniów z klas IV-VII.

Na terenie jednostki wojskowej uczniowie poznali historie jednostki, obejrzeli film o służbie żołnierzy i funkcjonowaniu jednostki, zwiedzili salę tradycji ekspozycje sprzętu wojskowego, ratowniczego i minerskiego. Rozmawiali o pracy żołnierzy, strażaków, saperów i chemików. Poznali procedury postępowania m.in. wobec zagrożeń chemicznych, pożarowych, znalezienia niewybuchów. Zadawali pytania związane ze służbą wojskowa i pracą w wojsku. Oglądali i zwiedzali wozy bojowe.

Następnie dzieci odwiedziły Stowarzyszenie Płetwonurków „ Wydry”. Prezes stowarzyszenia Pan Z. Jeszka omówił zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, pokazał i omówił podstawowe zasady reagowania i informowania podczas zagrożeń życia w wodzie, przedstawił pracę ratowników wodnych.

Profilaktyka uzależnień środkami psychoaktywnymi

Uczniowie klas VI, VII oraz rodzice uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami KPP- Rafał Berdyn i Sanepidu- Antonina Kawecka w Kamieniu Pomorskim na temat „Profilaktyki uzależnień środkami psychoaktywnymi” . Podczas prezentacji multimedialnej dzieci i rodzice dowiedzieli się o niebezpieczeństwie i zagrożeniu jakimi są środki psychoaktywne, poznali konsekwencje ich zażywania oraz prawne aspekty związane z tym tematem. Otrzymali ulotki i informacje gdzie należy szukać pomocy.

Wolontariat „Pełna psia miska” – marzec, kwiecień 2018

Celem przeprowadzonej akcji w szkole „Pełna psia miska”, była zbiórka karmy, koców i misek dla bezdomnych psów w schronisku w Sosnowicach opiekę nad tą akcją sprawował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Marleny Wodzińskiej. Rodzice i uczniowie bardzo zaangażowali się w pomoc zwierzętom. Zebrane dary zostały dostarczone przez opiekuna samorządu do schroniska.

Zorganizowany został w szkole konkurs rysunkowy wśród uczniów pt. „Mój przyjaciel zwierzaczek” Dzieci chętnie brały w nim udział.

 Zwycięzcami zostali:

 1. 1. Aleksandra Cieśla kl. IV
 2. 2. Celina Szternal kl. IV

3 Dominik Młyński kl. IV

Otrzymali nagrody w postaci słodyczy i nagród sportowych.

Szkolne Koło MOPR ( Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze)

06.06.2018 zorganizowane zostało spotkanie dla uczniów klas 4-7 z przedstawicielem policji sierż. Aleksandrą Berenda z KPP w Kamieniu Pomorskim na temat „Stop cyberprzemocy”. Uczniowie zapoznali się z przepisami prawa dotyczącymi ich aktywności w internecie oraz zagrożeniami, na jakie mogą być narażone. Dowiedzieli się także o odpowiedzialności karnej jaka grozi im za nieprzestrzeganie prawa oraz otrzymali informację gdzie w razie potrzeby mogą szukać potrzeby.

Wolontariat „Dajemy radość innym”

Aby wprowadzić naszych uczniów zorganizowaliśmy wyjazd i spotkanie dzieci do Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego „ Willa pod sosnami” w Międzywodziu. Pieczę nad przygotowaniem i zorganizowaniem spotkania sprawowała Pani Wanda Noworolnik. W wyjeździe wzięło udział 8 uczniów. Nasi wolontariusze z klasy VI-VII przygotowali występ artystyczny pt. „ Z życia szkoły na wesoło”.

Swoją grą sprawili wiele radości seniorom. Podczas rozmów z nimi dowiedzieli się, jak ważne jest zainteresowanie i opieka nad starszymi i chorymi ludźmi. Uczniowie podarowali podopiecznym zakładu własnoręcznie wykonane laurki kwiatki. Wdzięczność i uśmiech na twarzach mieszkańców „Willi pod sosnami” był podziękowaniem dla dzieci za ich trud włożony w przygotowanie przedstawienia i występ.

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia