Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dzisiaj t.j. 3 marca 2016 r.grupa 24 uczniów z klas 4, 5, 6 zmierzyła się z zadaniami matematycznymi w ramach międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA. Uczniowie mieli do rozwiązania 15 zadań punktowanych od 3-5 punktów na łączną sumę 60 pkt. Za źle rozwiązane zadanie przyznawane są punkty ujemne.

Cieszy tak duże zainteresowanie matematyką, która jest bardzo potrzebna tak w dalszej edukacji ale przede wszystkim w życiu codziennym. Poza tym nie od dziś wiadomo, że ludzie wybierający studia na kierunkach ścisłych mają większe szanse na wyższe zarobki niż humaniści.

Dlatego wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i trzymamy kciuki za dobre i bardzo dobre wyniki.

Jeżeli chcecie poćwiczyć to pod poniższym linkiem są zadania z poprzednich lat.

PANGEA - przykładowe zadania