Dnia 23 kwietnia 2018 roku tradycyjnie już do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie przybyli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum gminy Wolin, aby stoczyć bój z zasadami ortograficznymi języka polskiego. Uczestnicy konkursu zdecydowali zmierzyć się z bardzo trudnym dyktandem, walcząc o tytuł Mistrza Ortografii oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy Wolin, pana Eugeniusza Jasiewicza. Podobnie jak w minionych edycjach konkursu członkami komisji byli nauczyciele, którzy przybyli razem ze swoimi uczniami. Mistrzynią Ortografii na rok 2018 w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych została Samanta Juszkiewicz z PSP w Kołczewie, drugi był Tomasz Kowalski z PSP w Kołczewie, a trzeci – Igor Pałosz z PSP w Wolinie. W kategorii klas VII szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych tytuł Mistrzyni Ortografii na rok 2018 otrzymała Maja Gabryszak z PSP w Wolinie, drugie miejsce zajęła Natalia Czerniak z PG w Wolinie, a trzecie – Martyna Frąckowiak z PG w Wolinie. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy na kolejne ortograficzne zmagania za rok.