W dniach 11-13.09.2017r. odbył się w Wolinie, z inicjatywy Pana Piotra Karlińskiego- dyrektora PSP w Troszynie ,,PIERWSZY POLSKO- NIEMIECKI FESTIWAL PIOSENKI WOLIN- TROSZYN 2017 ROK”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VII w składzie: Oliwia Biegun, Izabela Cesarska, Julia Knopp, Kinga Lichowska i Magdalena Pawlewicz oraz dwie uczennice z klasy VIb – Zuzanna Helwich i Natalia Szkólnik. Podczas pierwszego dnia FESTIWALU śpiewali

soliści, drugiego występowały osoby w duetach, zespołach wokalnych oraz prezentowały się zespoły taneczne. Trzeciego dnia ogłoszono wyniki i można było podziwiać finalistów. Serdecznie gratuluję Natalce Szkólnik, która występowała, jako solistka oraz duetowi tanecznemu w składzie: Oliwia Biegun i Kinga Lichowska za zdobycie nagród w 50 finalistów. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Karlińskiemu za zaproszenie naszej szkoły do udziału w tym projekcie.