25 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Czytelniczy dla klas I-III „Znam swoje lektury”.

Uczestniczyło w nim 15 dzieci.

Z klasy I – Paula Turowska, Wiktor Matysiak, Szymon Napierała.

Z klasy II

- Aleksandra Cieśla, Zuzanna Łopatowska, Aleksandra Szczepan, Celina Szternal, Anastazja Szyłejko, Marek Szyrmo .

Z klasy III – Natalia Baranowska, Patrycja Forysz, Weronika Kieras, Natalia Kramarz, Jakub Lichowski, Natasza Ociepa.

Uczniowie otrzymali testy, w których udzielali odpowiedzi na pytania sprawdzające wiadomości z zakresu podanych wcześniej lektur. Każdy z uczestników musiał przeczytać pięć książek. Trzeba było znać bohaterów utworów, autorów książek, wiedzieć jakie zdarzenia miały miejsce w lekturach. Klasy I i III rozwiązywały krzyżówki, o wysokim stopniu trudności. Wymagało to bardzo dobrego przygotowania uczestników. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Beata Błońska. Gratulujemy dzieciom, które poświęciły swój czas i wzięły udział w tym konkursie.

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe, które ufundował sołtys Kołczewa – pan Kamil Grodzki.

Zwycięzcami konkursu w poszczególnych klasach zostali:

I miejsce – Paula Turowska

II miejsce- Szymon Napieała

III miejsce –Wiktor Matysiak

I miejsce – Celina Szternal

II miejsce- Aleksandra Cieśla

III miejsce- Aleksandra Szczepan

I miejsce – Weronika Kieras

II miejsce – Jakub Lichowski

III miejsce – Natalia Baranowska

Na Gminny Konkurs Czytelniczy do Koniewa pojadą: Paula Turowska, Celina Szternal i Weronika Kieras.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!