Dnia 14 kwietnia 2016 roku, obchodzilismy w naszej szkole rocznicę Chrztu Polski. Na początku apelu został wyświetlony film przedstawiajacy w pigułce historię

przyjęcia Chrztu Polski. Następnie nasze uczennice Wiktoria Szternal oraz Weronika Grodzka, odczytały informacje związane z obchodami w roku 2016, przedstawiły okoliczności historyczne w jakich został przyjęty chrzest przez Mieszka I. Po wykładzie historycznym został roztrzygniety konkurs plastyczno- literacki pt:" Chrzest Polski w oczach dziecka". Ogłoszony konkurs odbył sie 2 kat. wiekowych: klasy 0-III , IV-VI. W pierwszej kategorii wygrali:

1. Nadia Zaremba kl. IA

2. Marek Szyrmo kl. II

3. Otylia Różnicka kl. 1A

W kategorii drugiej wygrali:

1. Nikola Głowińska kl. V

2. Natalia Szkólnik kl. IV

3. Alicja Rosół kl. IV

Na koniec wspólnie odśpiewalismy hymn obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski" Jesteśmy, krajem chleba". Ogromne podziękowania należą sie Panu Sebastianow Wodzińskiemu, za przygotowanie chórku do śpiewu.

Dzień później 15 kwietnia 2016 r., podczas obchodów gminnych 1050 rocznicy Chrztu Polski w Wolinie nastapiło roztrzygnięcie konkursu plastycznego,

ogłoszonego przez PSP w Wolinie, w którym nasza uczennica Alicja Rosół zajęła II miejsce. Gratulujemy!