Zerówka

29 kwietnia Przedszkole oraz Zerówki gościły Panią Ząbek, która odwiedziła Nas w ramach projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy

ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Celem projektu jest ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchniczej zębów oraz poprawa zdrowia jamy ustnej u dzieci w wieku 3-5 lat.

Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie jak należy myć dokładnie zęby. Wiele radości sprawił dzieciom rekwizyt przypominający jamę ustną oraz szczoteczkę, dużo większych rozmiarów, na którym mogły samodzielnie zademonstrować zasady higieny jamy ustnej.

Obejrzały także film edukacyjny z udziałem maskotki programu „Pampisiem”.

Na zakończenie każdy z dzieci dostał upominek w postaci torebeczki, w której mieściły się szczoteczka oraz pasta do zębów.

Zajęcia te na pewno utrwaliły zasady higieny jamy ustnej oraz zmotywowały do dbania o zęby!