Punkt przedszkolny

7 czerwca z okazji Dnia Dziecka Zerówiaki udały się do Szczecina do Manufaktury Słodyczy „Cukier Lukier”. Po wejściu do Fabryki przywitały nas dwie Panie, które wprowadziły nas w świat cukierkowych przysmaków. Na początku dzieci poznały

tajniki mieszania smaków, tworzenia kolorów. Mogły spróbować dodatków, które nie zawsze są słodkie ( degustacją był kwasek cytrynowy ).

Następnie każde dziecko mogło własnoręcznie wykonać wymarzonego lizaka o dowolnym kształcie. Pomysłów było bardzo dużo, pojawiały się m.in. cukierkowe samochody, motylki czy serduszka. Dodatkowo do lizaków każdy dostał paczkę pysznych cukierków.

Wszyscy bawili się wspaniale i opuścili manufakturę z uśmiechem na twarzy:)