Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu wszyscy mają energię do nauki i pracy. Lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Między innymi celem programu Śniadanie Daje Moc jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w życiu dziecka.

Uczniowie klasy Ib dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu; systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także pić wodę czy soki, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zdrowe. Ta nietypowa lekcja wszystkim się bardzo podobała.