Zaloguj

Start

E-Szkoła

Erasmus+

BIP

Kontakt

Szkoła

Dokumenty

Rodzice

Biblioteka

Świetlica

Stołówka

Szkoła
Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

24 stycznia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa, Erasmus + i Unicef, odbył się „Wieczór z książką”. To niezwykłe spotkanie łączyło w sobie kilka ważnych wydarzeń.

Na początku  Pani Dyrektor, Beata Aniśkiewicz – Pociask przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i dzieci oraz opowiedziała o pozyskaniu środków  z Narodowego Programu Czytelnictwa, które wynosiły 15 tys. złotych, na wyposażenie szkolnej biblioteki. Wspomniała również, że za otrzymaną dotację zakupiono nie tylko niezbędne lektury szkolne, ale również zaproponowane przez uczniów pozycje książkowe, które chcieliby przeczytać. Pani Dyrektor zaprosiła  wszystkich mieszkańców Kołczewa do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Następnie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, podczas którego można było podziwiać przepiękne recytacje uczniów klas I-VIII. Między prezentacjami wierszy i prozy zebrani mogli wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu utalentowanych uczniów PSP w Kołczewie, uczęszczających na naukę gry na gitarze i pianinie      do Ośrodka Kultury w Wolinie oraz utworu wykonanego przez nauczyciela muzyki.

Kolejną atrakcją była licytacja niezwykłych lalek stworzonych przez uczniów, w ramach akcji Unicef „Wszystkie kolory świata”. Dzieci i ich rodzice stanęli na wysokości zadania. Zrobiono bardzo wiele przepięknych i oryginalnych lalek. Kreatywność uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów! Walka      o nabycie przytulanki była zacięta. Najdroższa, a zarazem najpiękniejsza lalka osiągnęła wartość 200 zł! Wszystkie laleczki znalazły nowych właścicieli, a organizacja Unicef, dzięki hojności gości, otrzymała darowiznę o wartości 1000 zł, która przyczyni się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki tej akcji  uświadomiono dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Na zakończenie spotkania dorośli mogli  zmierzyć się w konkursie przeprowadzonym przez panią bibliotekarkę pt.:„Czy pamiętasz lektury z dawnych lat”.

Podczas „Wieczoru z książką”, dzięki hojności sponsorów i ofiarowanym przez nich datkom, można było w przemiłej i sympatycznej atmosferze nie tylko obcować z literaturą i muzyką, lecz również zwiedzić odnowioną szkolną bibliotekę, podziwiać nowe książkowe pozycje oraz powspominać przeglądając przepiękne kroniki szkolne.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która w ramach poczęstunku przygotowała przepyszne wypieki oraz ufundowała nagrody dla uczestników Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Dziękujemy także wszystkim gościom, uczniom i ich bliskim, którzy tłumnie przybyli na „Wieczór z książką” i sprawili,   że atmosfera spotkania była ujmująca i niezwykła.

DSC07596

DSC07581

DSC07637

DSC07651

DSC07711

DSC07780

DSC07802

/M.W. PSP Kołczewo/

Rekrutacja

Śniadanie daje moc!

Certyfikat Lepsza Szkoła

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia