Wojewódzkie obchody Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent” 2018

Dnia 6 listopada 2018 roku, uczniowie klas siódmych i ósmej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie wzięli udział w wojewódzkich obchodach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent”. Prezentacje odbyły się na terenie hali Netto Arena w Szczecinie. W ramach ETUZ zorganizowane zostały targi kształcenia, podczas których swoją ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły branżowe, techniczne i policealne w kooperacji z firmami i przedsiębiorstwami z terenu naszego województwa.

Nasi uczniowie odwiedzili kilkadziesiąt stanowisk szkół i pracodawców, gdzie w bardzo atrakcyjnej formie ukazano możliwości kształcenia w różnych zawodach pożądanych na współczesnym rynku pracy. Znalazły się tam, między innymi, oferty szkół ze Świnoujścia, Wolina, Stargardu, Myśliborza, Polic oraz Szczecina. Miejsce to przypominało Miasto Nauki, ponieważ uczniowie mogli obserwować prace nowoczesnych urządzeń oraz mogli je obsługiwać, a nawet tworzyć. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się robotyka, mechatronika oraz gastronomia.
Była to wspaniała okazja realizacji zadań Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego służącemu wsparciu uczniów w dokonaniu wyboru dalszej drogi kształcenia.