„Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”
To projekt dedykowany najmłodszym dzieciom. Organizatorami projektu są Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Projekt odbywa się dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wszystkie działania dedykowane są dzieciom od 1 do 6 lat oraz ich rodzicom i opiekunom z terenu powiatu kamieńskiego. Dzięki dofinansowaniu MKIDN m.in. w miejscowościach z utrudnionym dostępem do kultury odbędą się: przedstawienie „Cała naprzód!” grupy teatralnej Głowa mała oraz fabularyzowane warsztaty z integracji sensorycznej – „Naj czuje – mobilna ścieżka zabaw sensorycznych”.
W ramach projektu nagrany będzie materiał filmowy pt. „Naj czuje – w co się bawić?”, w którym przedstawione zostaną techniki wykonania zabawek sensorycznych i ich zastosowania w praktyce, jako narzędzie dla animatorów, opiekunów placówek opiekuńczo-wychowawczych, czy rodziców. Film będzie dostępny na stronach Fundacji oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno
W ramach projektu powstaną także autorskie zabawki sensoryczne, które wykorzystane zostaną podczas pracy z dziećmi, a następnie – przekazane do niektórych placówek objętych projektem.
Opis przedstawienia
„Cała naprzód!” to przedstawienie dla dzieci od 1. roku życia. Przygotowane w oparciu o dziecięce aktywności, ma być zachętą i inspiracją do zabawy codziennymi przedmiotami w domu, z bliskimi osobami. Prosta fabuła i scenografia zbudowana z rzeczy, które dzieci znają i którymi się bawią, sprawią, że maluszkom łatwo będzie oglądać prezentowane obrazy.
„Cała naprzód!” to przedstawienie, które oswaja małe dzieci z przestrzenią teatru i zachęca je do uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Zatem „Ahoj!” – zapraszamy w rejs!
Opis warsztatów
„Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych” to fabularyzowane zajęcia z elementami integracji sensorycznej, tematycznie nawiązujące do spektaklu „Cała naprzód!”.
Dzieci i opiekunowie zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy tym, co można znaleźć na plaży. Będą szumy i pluski, będzie też o tym co pływa w morzu. Wykorzystamy nadmorskie dary natury – piasek, rośliny, kamyki.
W zamyśle zajęcia te mają inspirować opiekunów dzieci do wykorzystywania łatwo dostępnych przedmiotów w spontanicznej zabawie w domu lub na dworze. Warsztaty skierowane będą do dzieci poniżej 6. roku życia.
Udział w warsztatach i przedstawieniu jest bezpłatny.
Terminy prezentacji: Każdorazowo będziemy informować w formie plakatów i info na stronie o działaniach w poszczególnych miejscowościach
ZAPRASZAMY!