Nadzień ślubowania – pasowania na pierwszoklasistę czekaliśmy wszyscy od dawna. Do tej chwili przygotowywaliśmy się od pierwszego tygodnia nauki w szkole.

Dzieci zapoznały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznały zasady panujące w tym nowym ważnym dla nich miejscu, doświadczały szkolnego życia  - jego smaku i koloru. Podczas ślubowania słowa przysięgi brzmiały niezwykle poważnie: „ Ślubuję być dobrym uczniem…” . Pamiątkowe fotografie, dyplomy i życzenia  od Pani Dyrektor Beaty Aniśkiewicz Pociask i wychowawczyń: Bożeny Hanke i Brygidy Imielskiej oraz od przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Nikoli Masojć, na długo pozostawią  w pamięci ów niezwykły dzień, a zwłaszcza te magiczne chwile.