Czternastego października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej- pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji,w naszej szkole, odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VI a i VII. Inscenizacja w zabawny sposób ukazywała ogromny trud, jaki wkładają nauczyciele, a także pracownicy obsługi, by w szkole uczniowie zdobywali potrzebne wykształcenie oraz czuli się w niej dobrze i bezpiecznie.

Po części artystycznej odbyła się część oficjalna, podczas której Pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym nauczycielom nagrody.

Pod koniec uoczystości wszyscy nauczyciele, pracownicy obsługi oraz emaryci zostali obdarowani kwiatami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły.