2 października do naszej szkoły przybyli aktorzy z przedstawieniem „Magiczny kapelusz”.

„Magiczny kapelusz” to był teatrzyk o charakterze profilaktycznym dla klas 0 –III. Przedstawienie teatralne zawierało niemałą dawkę humoru, ale przede wszystkim ukazało istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów. Wszystko oparte było na przykładzie miłego słonia Tomka, który martwił się swoją długą trąbą. Słoń ten dowiedział się o istnieniu magicznego kapelusza, przemieniającego każdego kto go włożył, ponieważ chciał zmienić swój wygląd, a szczególnie trąbę. Słoń Tomek nie wiedział jednak, że podstępna mrówka Helena także pragnie ów cudowny przedmiot i… Było bardzo wesoło, ponieważ teatrzyk wszystkim się podobał. Dzieci dowiedziały się, że nie ważne jak się wygląda, ale ważne kim się jest dla innych. Inny nie znaczy gorszy.