Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. W tym roku, pierwszy dzień wiosny w naszej szkole, obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja całej społeczności uczniowskiej. Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam malowali wiosenne plakaty, tworzyli wiosenną modę oraz ćwiczyli piosenki.Następnie wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Każda klasa zaśpiewała przygotowaną wcześniej wiosenną piosenkę, zaprezentowała pokaz mody oraz mogła pochwalić się swoim talentem. Po występach wszyscy wybrali się na pochód z Marzannami, by głośnymi okrzykami i hałasami wygonić złą Zimę i przywitać panią Wiosnę. Ostatnią atrakcją tego niezwykłego dnia było ognisko, które przygotowali nam panowie konserwatorzy. Dzieci mogły zjeść upieczoną przez siebie kiełbaskę oraz napić się gorącej herbaty, zaparzonej przez nasze panie kucharki. Na koniec uczniowie spalili swoje własnoręcznie wykonane zimowe panny czyli Marzanny i tym samym na dobre pożegnali zimę. Dzień ten był pełen niezwykłych atrakcji. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i z uśmiechami na twarzach wrócili do domów! Serdecznie dziękujemy Panu Sołtysowi, Kamilowi Grodzkiemu, Pani Ani Ochmińskiej oraz obsłudze szkoły za pomoc w organizacji imprezy.