Czwartek, 8 lutego, był wyjątkowym dniem w naszej szkole. W tym dniu odbyły się pierwsze Targi Szkolne „Młodzi Przedsiębiorcy”. Zostały one zorganizowane w ramach trwającego od września w szkole projektu Erasmus+ „Young Entrepreneurs Shine”. Uczniowie starszych klas pracowali już od początku grudnia, by przygotować się do targów. Zasady były proste, każda klasa otrzymała pożyczkę od Rady Rodziców i musiała jak najlepiej ją wykorzystać by podczas targów zarobić jak najwięcej.  Każda z klas musiała oszacować wydatki, zaplanować prace przygotowawcze oraz zastanowić się nad możliwymi zyskami. Pomysły okazały się trafione, bo wszystkie klasy mogą się pochwalić dużymi zyskami.

Na targi udało nam się zaprosić przedstawicieli organizacji i przedsiębiorców z okolic. Gościli u nas przedstawiciele Wolińskiego Parku Narodowego, VII Batalionu Saperów Marynarki Wojennej Dziwnów, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Kamienia Pomorskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołczewa,  Policji, Rodzinnej Pasieki „Krabik” -pan Mirosław Wroński, Straży Granicznej w Świnoujściu.   Osoby te zapoznawały uczniów ze swoją pracą, opowiadały o tym, na czym polega ich praca, co bardzo podobało się nie tylko najmłodszym dzieciom.

Nasze targi obserwowali nauczyciele ze szkół uczestniczących w projekcie Erasmus+ z Grecji, Włoch, Hiszpanii i Irlandii Północnej. Wszyscy byli zachwyceni organizacją i zaangażowaniem osób obecnych na targach, a w szczególności pomocą rodziców, którzy tak chętnie pomagali w czasie tego dnia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję powtórzyć Targi w kolejnym roku.